Spojené arabské emiráty: last minute dovolená za přijatelné ceny

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Spojené arabské emiráty se v posledních několika letech staly velmi oblíbenou turistickou destinací a tomuto trendu se samozřejmě přizpůsobily i tuzemské cestovní kanceláře. Zvýšený zájem se projevuje na rozšířené nabídce letenek i pobytů. V případě, že se pro dovolenou ve Spojených arabských emirátech rozhodnete, je lepší, když si počkáte na last minute zájezdy, které se nabízejí i o několik tisíc levněji. Kam se tedy vydat a na co se připravit?

Ceny klesají nejvíce několik dní před zájezdem

Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejbohatších zemí světa, takže je logické, že právě tímto země láká turisty. V zemi rozhodně nenajdete žádné starobylé památky (vždyť oficiálně tento stát vznikl v roce 1950). Najdete zde ale jiné zajímavosti. Jsou to především megalomanské projekty mrakodrapů nebo prapodivné stavby moderní architektury. Moderní města nabízí především přehlídku bohatství a luxusu, které jsou pro nás Čechy zcela neznámé. Ze staveb dýchá orient a zvláštní neznámo.

Co Spojené arabské emiráty nabízí?

Spojené arabské emiráty nabízejí někdy až možná trochu přehnaný luxus. Potěší ale i méně náročné turisty. Výjimkou nejsou luxusní hotely se všemi vymoženostmi, které připomínají královské paláce. Najdete zde ale i obyčejnější hotely, i na těch ale poznáte bohatství státu. Pokud tedy i vás zajímavá luxus a chcete ho poznat na vlastní kůži, jsou pro Spojené arabské emiráty jako stvořené. Země samozřejmě nabízí i krásné moře, jedinečnou scenérii pouštních dun, palmové háje a romantické oázy. O svou bezpečnost se bát nemusíte, Emiráty jsou považované za jedno z nejbezpečnějších míst na Blízkém východě.

Pro české občany je nevýhodou vízová povinnost, jelikož je vízum pro individuální turistiku komplikované a drahé.

Kolik zaplatíte?

Ceny opravdu luxusní dovolené se pohybují i nad 50 000 Kč. To jsou ale pobyty pro náročné. České cestovní kanceláře nabízejí i pobyty za přijatelnější ceny. Za last minute zájezd do SAE na pět dní v tříhvězdičkové hotelu se snídaní zaplatíte i méně než 13 000 Kč, v ceně je i zpáteční letenka z Prahy.

Za podobný zájezd na 10 – 12 dní zaplatíte přibližně 18 500 Kč. Běžná cena zájezdu se přitom pohybuje nad 20 000 Kč. Pokud budete pečlivě hledat – využít můžete různé vyhledávače a srovnávače – můžete najít i takové lahůdky jako je last minute zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s All Inclusive na 7 dní (včetně letecké dopravy) za super cenu, která se pohybuje okolo 24 000 Kč. Nejlepší je, nechat nákup dovolené na dobu cca 14 dní až týden před termínem odjezdu.

Co vědět před odletem

Let do Spojených arabských emirátů trvá zhruba 6 hodin. Platidlem je Emirátský dirham (AED), přičemž 1 emirátský dirham = 100 filsů. Úředním jazykem je arabština, ale domluvíte se zde bez problémů anglicky i německy. Číslo záchranné služby je 214666. Pro vstup je nutné turistické vízum, které za vás obvykle vyřídí cestovní kancelář.

Spojené arabské emiráty se dělí do sedmi oblastí:

  1. Abú Dhabí
  2. Dubai
  3. Sharjah
  4. Ajman
  5. Ra‘s al-Khaimah
  6. Fujairah
  7. Umm al-Quwain

Každá oblast nabízí turistické vyžití i zajímavosti. Neoblíbenější jsou Abú Dhabí a Dubai.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie, Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *