Vyrazte levně do Londýna z Prahy či Brna na podzim 2013

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Dobré jídlo, muzikál, kavárny, nákupy, móda, památky, fotbal, tradice… Ať už do Londýna jedete z jakéhokoliv důvodu, vaše duše turisty si přijde na své. Britská metropole je tradiční i moderní, udává trendy a je in.

Jak koupit nejlevnější letenky do Londýna

Až budete shánět letenky Londýn–Praha nebo letenky Brno–Londýn, podívejte se dopředu na nabídku nízkonákladových společností. Nejlevnější letenky do Londýna – takzvané low-costy – nabízejí právě letecké společnosti jako jsou například EasyJet nebo Jet2 (z Prahy) nebo RyanAir a WizzAir (z Brna).

Let se liší nejen dle ceny, ale také dle letiště na které doletíte. V oblasti Londýna se nachází několik letišť – Londýn City, Gatwick, Heathrow, Luton, Southend a Stansted. Nejlepší napojení do centra má Heathrow, ale zde většinou nelétají nízkonákladové společnosti.

Pozor na příplatky za zavazadla

Let na trase Praha–Londýn nebo Brno–Londýn trvá zhruba 2 hodiny. Pokud je to jen trochu možné, létejte na výlety po Evropě nalehko, jen s příručním zavazadlem, ušetříte za odbavený (zapsaný) kufr nebo tašku a akční letenky se vám skutečně vyplatí. Nejstriktnější limity na zavazadla má WizzAir. Vždy si spočítejte cenu letenky se všemi příplatky, mnohdy můžete být překvapeni, která společnost je nakonec nejvýhodnější.

Volba správného zavazadla ušetří spoustu peněz, zdroj: shutterstock.com

Volba správného zavazadla ušetří spoustu peněz, zdroj: shutterstock.com

Kabinové zavazadlo se dá koupit ve specializovaných prodejnách a má předepsané rozměry. Žádné shodné nařízení  neexistuje a každá letecká společnost stanovuje vlastní pravidla, která určují velikost a podmínky přepravy. Je dobré si informaci ověřit dopředu, ale velikost je nejčastěji 55 cm x 40 cm x 20 cm. Pozor na rozměry madla a koleček, které mohou limit překročit.

Až si budete kupovat letenky do Londýna , rezervujte si je s předstihem. Obecně platí, že čím vzdálenější datum odletu, tím lepší je cena letenky.

Jaké je jídlo v Londýně?

Musíte si zajít na pravou anglickou snídani Full English Breakfast. Tu obrovskou porci jídla budete mít problém strávit do odpoledne! Podávají ji restaurace i bistra po celý den. Na talíři před vámi se pravděpodobně objeví: míchaná vejce, křupavá slanina, dušené fazole, rajčata, žampiony a toasty. K pití čaj, káva a džus. Na ulici si musíte v kiosku koupit tradiční britské fish and chips – což jsou hranolky s kousky ryb, které Britové milují.

Londýn je podle odborníků současným centrem evropské gastronomie. Najdete tu podniky oceněné hvězdou Michelin i orientální bistra. Kdo se chce naučit vařit a vyjet „ven“ na zkušenou, musí do Londýna. V britské metropoli můžete navštívit stovky typických britských hospod – pubů, kde budete mít problém za jeden večer ochutnat většinu pivních značek, protože jich je velké množství. Nesmíte zapomenout objednat si zkvašený jablečný mošt cider.

Pokud chcete poznat na jednom místě co nejvíc cizokrajných kuchyní, najděte si na mapě Camden. Zde můžete chodit od stánku ke stánku a za dobrou cenu uždibovat dobroty čínské, indické, indické, mexické nebo vietnamské kuchyně. Více o jídle v Londýně si přečtete na webu Zažij-londýn.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Jak vyrazit, Kontinenty, Letecky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *