České aerolinie ruší a omezují evropské spoje

Zdroj: shutterstock.com

České aerolinie ruší nebo omezují některé ze svých evropských linek. Pokud patříte mezi ty, co si s předstihem vybírají konkrétní trasy, možná se komplikace nevyhnou ani vám.

Změny v letovém řádu se v současnosti nejvíce dotknou frekventovaných linek do Amsterodamu, Barcelony nebo Madridu. ČSA tak navazuje na svá dřívější rozhodnutí, kterými ukončily lety do Larnaky, Sofie, Skopje nebo Helsinek. Tyto destinace tak sice má v nabídce, ale pouze přeprodává nabídky aliančních partnerů SkyTeam.

Důvodem těchto kroků je dlouhodobá strategie letecké společnosti orientovat se spíše na východní trh, který se projevuje větší poptávkou díky nižší konkurenci a větším omezením. ČSA létají do Moskvy, Petrohradu, Samary, Jekatěrinburgu a Rostova na Donu, k těmto destinacím přibude Ufa a Nižnij Novgorod.

Kam ČSA v současné době létají?

Služby ČSA lze využít na cesty po celé Evropě, protože tyto aerolinky létají téměř do každého evropského státu, za všechny stačí vyjmenovat Španělsko, Francie, Belgie, Holandsko, Německo, Itálie, Švýcarsko nebo třeba Řecko.

Část evropských destinací, zdroj: csa.cz

Změny v letovém řádu vadí nejen klientům

Rušení nebo omezování spojů způsobuje vrásky na čele nejenom samotným cestujícím, ale také agenturám, které se zabývají prodejem letenek a které tak musí udržovat veškerou komunikaci s klientem, jemuž v mnohých případech neplánovanou změnou značně pokazí plány. Ve finále tak obměna plánů ČSA stojí nejen peníze, ale také spoustu nervů.

Předpokládá se, že ČSA bude i nadále upravovat své letové plány, zejména poté, co bude  reflektovat snahu zaměřit se na východní trh. A taková je současná situace letecké společnosti, která byla založená jako 2 na světě. Většina z nás ji tak bude znát již jen z vyprávění.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Letecky, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *