Největší loď na světě se chlubí 16 patry

Zdroj: Shutterstock.com

Plavby po moři fascinují společnost od nepaměti. I proto se plavidla neustále vyvíjí a v současné době jsou lodě vybaveny moderními technologiemi, které zajišťují nejen komfort cestujících, ale také vysokou bezpečnost.

Aby bylo možné uspokojit na zámořské cestě nejrůznější přání, je třeba, aby se na loď vešlo vše, co je třeba. Možná i to je ten důvod, proč je v současné době největší loď světa 360 metrů dlouhá.

Allure of the Seas, tak zní jméno tohoto kolosu, který se zrodil ve finském Turku. Na první cestu se tato obrovská loď vydala na začátku roku 2010 a od první chvíle budí zájem lidí po celém světě. Na její palubě lze nalézt divadla, bazény, taneční sály či dokonce kluziště!

Allure of the Seas a její úctyhodné rozměry

Jak už bylo zmíněno na řádcích výše, loď Allure of the Seas poskytuje svým cestujícím opravdový luxus. To umožňují její obrovské rozměry, díky kterým se do ní vejde spousta vybavení. Je dlouhá 360 metrů, široká 60 metrů a vysoká 72 metrů. Nyní na ní můžete narazit u břehů karibských ostrovů.

Téměř dokonalé dvojče: Oasis of the Seas

Na světě však existují i další lodě, které vzbuzují údiv. Za všechny určitě stojí za zmínku Oasis of the Seas, která měla mít stejné rozměry jako prvně popisovaná. Nedopatřením ji však konstruktéři sestavili o pár centimetrů menší, a tak není dvojčetem jako takovým. Může se však pochlubit jiným prvenstvím – jako první loď na světě totiž pojala 6000 pasažérů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *