Hodinky pro každé dobrodružství

V uspěchaném moderním světě možná už hodinky nahradily mobilní telefony, při cestování ale najdou využití nejen jako módní doplněk. Na rozdíl od telefonu, který se při pobytu „mimo civilizaci“ snadno vybije, hodinky nejen že prozradí přesný čas, ale pomůžou vám určit světové strany a udržet si přehled o tom, kolik hodin je právě teď ve vaší domovině. Ne každé hodinky se ale hodí pro sport a náročnější cestování. Pokud máte v plánu si pořídit hodinky, které vás budou na cestách provázet dlouhá léta a mají obstát ve ztížených podmínkách, vyplatí se je vybírat pečlivě. 

Jak poznat odolné hodinky

Pro někoho může být zárukou kvality logo známé značky, pro jiného nápis „swiss made” označující pokračovatele v odkazu švýcarské hodinařiny. Hodinky s označením „swiss made“ vás navíc nemusí vyjít na závratnou sumu. Důkazem je například tradiční švýcarská značka Wenger, kterou ve světě proslavila výroba kapesních švýcarských nožů a hodinek a skvělý poměr ceny a kvality.  Ve spolupráci s autorizovaným prodejcem značky Wenger, hodinkovými specialisty z helveti.cz, jsme připravili pár tipů pro usnadnění výběru odolných hodinek.

Pouzdro

Švýcarská nerezová ocel platí za synonymum kvality, a tak není divu, že ocel patří mezi nejčastěji používané materiály při výrobě sportovních a odolných hodinek. Velkou výhodou je její tvrdost, odolnost a „opravitelnost“ – drobné vlásečnice šikovný hodinář přeleští tak, že po nich nezůstane ani památky. Díky PVD úpravě se mohou hodinková pouzdra z oceli vyrábět v nespočtu barevných provedení.

Černá PVD úprava lunety podtrhuje sportovní design modelu Wenger Roadster Black Night Chrono.

Černá PVD úprava lunety podtrhuje sportovní design modelu Wenger Roadster Black Night Chrono.

Sklíčko

Hodinkových sklíček existuje celá řada. Nejčastěji se ale setkáte se sklíčkem minerálním a safírovým. Zatímco minerální sklíčko nabízí velmi dobrou odolnost při nárazech, což je ideální pro sport a neopatrné zacházení, sklíčko safírové chrání před poškrábáním. Neublíží mu klíče ani nůž, poškrábat lze pouze diamantem. Výhody obou sklíček nabízí kombinace minerálního sklíčka se safírovou úpravou.

  • Vodotěsnost

I pokud nemáte v plánu se s hodinkami potápět, oceníte alespoň základní míru vodotěsnosti, která hodinky ochrání při dešti nebo ve sprše. Pro vodní radovánky, plavání a šnorchlování je vhodná vodotěsnost alespoň 100 m. S hodinkami disponujícími vodotěsností 200 m se můžete bez obav oddávat vodním sportům.

Na hodinky Wenger Sea Force je spolehnutí na suchu i ve vodě.

Na hodinky Wenger Sea Force je spolehnutí na suchu i ve vodě.

Řemínek

Ocelový tah, textilní nato řemínek, pryžový náramek nebo elegantní kůže? Výběr je velký a nebude se řídit jen vašimi vzhledovými preferencemi, ale i určením hodinek. Ocelový řemínek se hodí ke sportovním i společenským hodinkám, je odolný, ale nevýhodou je vyšší váha. Textilní řemínek a silikon jsou dobrá volba zejména pro sportovce, vojáky nebo potápěče. Kvalitní kůže vhodně doplní společenské hodinky, ale nesvědčí jí vlhko ani neopatrné zacházení.

Wenger Attitude Chrono na ocelovém řemínku - elegantní kombinace pro každou příležitost.

Wenger Attitude Chrono na ocelovém řemínku – elegantní kombinace pro každou příležitost.

Hodinky je sice třeba si hýčkat, ale velkou službu vám udělá i dobrý výběr hodinek. Pokud hledáte spolehlivé hodinky, prozkoumejte nabídku sportovních hodinek Wenger u autorizovaného prodejce Helveti.cz a vyberte si hodinky, které obstojí před nástrahami běžného dne i v náročných podmínkách.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.