Kam vyrazit v Beskydech?

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou nebo na prodloužený víkend? Možná vás osloví výlety, které lze podniknout v Beskydech. Tipů na výlet by se tu našlo nepočítaně, podívejme se tedy na nejvyhledávanější místa Beskyd.

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm může být výchozím místem pro různé výlety po Beskydech. Ale i samotný Rožnov může turistům nabídnout hned několik zajímavých výletních cílů.

Především zde naleznete Valašské muzeum v přírodě. Jedná se o největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Muzeum se rozkládá na několika místech, v každém z areálů si můžete prohlédnout původní nebo přenesené dřevěné chalupy, hospodářské usedlosti i stavby jako například mlýn nebo kovárna. Ze starých staveb na vás dýchne atmosféra života na Valašsku. Poznáte, jak se zde bydlelo i pracovalo v polovině 19. století.

Zajímavým cílem může být také Jurkovičova rozhledna. Přestože byla postavena až na počátku 21. století, výborně ladí s místní architekturou. Vyhlídka z výšky cca 30 metrů vám umožní vidět Rožnov i jeho okolí jako na dlani.

Tip: Vyberte si jeden z pobytových balíčků v penzionu Celnica

Kopřivnice

Kopřivnice rozšíří vaše obzory díky množství muzeí, která zde naleznete. Se životem lidí v minulých dobách se seznámíte v Muzeu Fojtství.

Nejznámější a nejlákavější je však Technické muzeum Tatra. Expozice je věnována výrobě automobilů. Prohlédnete si zde osobní i nákladní automobily. Posoudíte vývoj jejich výroby a nahlédnete do všech etap výroby automobilu.

Kopřivnické technické muzeum TATRA, zdroj: wikipedia.org

Kopřivnické technické muzeum TATRA, zdroj: wikipedia.org

Po prohlídce muzea se můžete vydat na krátkou vycházku k volně přístupné malé dřevěné rozhledně Bezručova vyhlídka. Od ní se po jednom kilometru chůze dostanete také ke zřícenině hradu Šostýn.

Štramberk

V těsné blízkosti Kopřivnice leží město Štramberk. Zde můžete vystoupat na rozhlednu Bílá hora, odkud se vám naskytne krásný výhled na Beskydy, Hostýnské vrchy i Oderské vrchy.

Další výhled vám může poskytnout rozhledna Trúba, která je opravenou věží původního hradu ze 13. století. V blízkosti hradu naleznete několik muzeí, například Muzeum loutek.

Ve Štramberku se také můžete vypravit do proslavené jeskyně Šipka, v níž byly nalezeny kosterní pozůstatky člověka neandrtálského. Jeskyně je však přístupná pouze částečně.

Pustevny

Při návštěvě Beskyd nemůžete vynechat Pustevny, které jsou nejoblíbenějším turistickým cílem i střediskem Beskyd. Svůj název nesou po poustevnících, kteří toto místo kdysi obývali. Na zájem turistů reagovali místní výstavbou ubytovacího zařízení dle návrhů architekta Jurkoviče. Ten vsadil na sloh lidové secese. Dřevěné domy podle jeho plánu do místní krajiny výtečně zapadly a jsou architektonickou památkou.

Pustevny jsou také proslulé svou sedačkovou lanovkou. Lanovka vyváží turisty na Pustevny již neuvěřitelných 75 let a při jízdě nabízí pohled na krajinu z ptačí perspektivy.

Z Pusteven se dostanete po krátké procházce (1.5 km) ke známé soše Radegasta. A trasa dlouhá pouhé tři kilometry vás dovede až na vrchol Radhošť.

Čeladná

Obec Čeladná vás rovněž může nalákat na mnoho zajímavostí. Z kouzelných místních kapliček asi nejvíce zaujme roubená kaple sv. Cyrila a Metoděje.

Narazíte zde také na velmi netradiční rozhlednu ze střechy rehabilitačního centra.

Golfisty vysloveně nadchne golfové hřiště Čeladná, které se řadí ke špičce mezi golfovými areály. Jedná se o největší golfové hřiště u nás. Je zasazeno v krásné přírodě a nabízí skutečný zážitek ze hry. Obtížnost hry a řada záludností, které tu na vás čekají, jsou pravým bonbonkem pro zkušené hráče.

Beskydy Card

Při pobytu v Beskydech můžete využít výhod, které nabízí Beskydy Card. Kartu můžete získat zdarma při ubytování minimálně na dvě noci v jednom ze smluvních penzionů či hotelů. Nebo ji lze zakoupit za 99 Kč v informačních centrech nebo dokonce přes internet.

Karta má platnost 12 měsíců, proto ji můžete využít při opakovaných výletech do Beskyd. S Beskydy Card můžete získat až 20% slevu na ubytování ve vybraných ubytovacích zařízeních. Slevu dále můžete uplatnit na vstupy na místní památky i do muzeí, na sportovní letní i zimní aktivity a u provozovatelů relax či wellness center.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Léto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

1 komentář u Kam vyrazit v Beskydech?

  1. Vláďa napsal:

    Mě osobně se Beskydy velice líbí a ikdyž mám skoro za barákem Orlické hory, tak strašně rád na výlety vyrážím právě do Beskyd. Pěkně se slevou většinou zde nějaký pěkný penzionek či chati a pak jen brouzdám po horách a navštěvuju vše co se dá v Beskydech vidět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *