Jaká jsou nejoblíbenější místa Čechů pro zimní dovolenou u moře?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Stále více Čechů utíká od nepříznivého zimního počasí, které panuje v České republice, za sluncem a mořem do zahraničí. I přes tamní napětí a demonstrace je velmi oblíbeným turistickým cílem mnoha Čechů právě Egypt. Na přelomu loňského podzimu a zimy byl zájem o letenky do Egypta vyšší jak v předchozím roce.

Egypt – moře, slunce i památky

Egypt se nachází v severovýchodní Africe a ne nadarmo se nazývá také jako brána Afriky. Tato země se může pyšnit bohatou historií, která po sobě zanechala celou řadu významných památek. Egypt je oblíbený nejen díky pamětihodnostem a známým pyramidám, ale spousta turistů se sem vydává za křišťálově čistým mořem a písečnými plážemi.

Pokud přemýšlíte, kam směřovat svou zimní dovolenou v Egyptě, pak se vydejte do destinace Hurghada, nebo Sharm El Sheikh. Nároční turisté budou uspokojeni luxusní destinací zvanou El Gouna.

Ideální čas pro návštěvu památek v Egyptě, zdroj: shutterstock.com

Ideální čas pro návštěvu památek v Egyptě, zdroj: shutterstock.com

Počasí v Egyptě v zimním období je příznivé, denní teploty se pohybují kolem 20-25°C (leden-březen). Teplota vody je 20-22°C.

Thajsko, Kuba či Dominikánská republika?

Ale Egypt není jedinou zemí, kam se můžete schovat před nepříznivým zimním počasím u nás. Pokud bychom měli mluvit o vzdálených destinací, pak je rájem pro české turisty Thajsko, Dominikánská republika a Kuba. Tyto země s exotickým nádechem nabízí nezapomenutelnou dovolenou. Thajsko si vás podmaní svými impozantními stavbami a ojedinělou kuchyní. Dominikánská republika je známkou luxusu a odpočinku. Můžete se celé dny válet na plážích u azurového moře. A Kuba je země, která vás vtáhne do historie.

Na oblíbenosti neztrácí ani Kapverdské ostrovy, o které vzrostl zájem oproti roku 2011 až o 118 %. Příjemné podnebí nabízí také Kanárské ostrovy či Emiráty.

Tyto destinace vám i v zimním období slibují nádherné počasí, sluneční paprsky a možnost koupat se na otevřeném moři. Pokud tedy nejste příznivci lyžování a preferujete spíše letní počasí, tyto destinace jsou vám i v zimě otevřené.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Všechny tyto destinace mají jedno společné, jsou mimo Evropskou unii. To znamená, že vaše zdravotní pojištění vás v těchto lokalitách vůbec neochrání. Nezapomeňte si tak zařídit cestovní pojištění s dostatečnými limity. Kromě úrazového pojištění určitě nezapomeňte i na pojištění odpovědnosti, pro případ že způsobíte nějakou škodu třetí straně.

Tip: Víte, že můžete zřídit cestovní pojištění do zahraničí online? Navíc můžete ušetřit i 15%

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Michaela Brázdilová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *