Cestovní pojištění nemusí být drahé

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Cestovní pojištění nemusí být drahé a ve srovnání s tím, na kolik na vás může přijít nepojištěná zahraniční cesta či dovolená se jedná o zanedbatelnou položku. Stačí totiž překročit hranice a i případný lehký úraz či zdravotní problém, který si žádá lékařské ošetření, nebo třeba škoda způsobená na cizím majetku vás v případě, že nejste pro cestu do zahraničí pojištění, může vyjít velice draho.

Pojištění do Evropy i daleké exotiky

Není rozhodující, jestli míříte do některého ze států Evropy či vaše cesta vede dál, třeba do vzdálených exotických krajů. Ačkoliv naši občané jsou držitelé Evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC), nelze ani při cestách v rámci Evropy spoléhat na to, že zahraniční zdravotnické zařízení nebude vyžadovat spoluúčast. Týká se to zejména zařízení, které jsou provozovány soukromě a mnohdy nemají smlouvy s pojišťovnami. Běžné ošetření se tak může vyšplhat na stovky eur.

Cestovní pojištění si můžete nechat spočítat a pak uzavřít ZDE

Jak dokládá případ Petra, který si zlomil na snowboardu klíční kost: „Byl jsem s partou kamarádů na horách a jezdili jsme ve snow parku. Navzájem jsme se hecovali, kdo udělá lepší backflip. Nestihl jsem ho dokončit a spadl na rameno. Ucítil jsem prudkou bolest, věděl jsem, že bylo zle. Sjel jsem k lanovce, kde si mě převzal místní záchranář a převezl do jejich ambulance. Překvapilo mě, že přímo ve středisku měli k dispozici rentgen a dokázali tak ihned zjistit, co se stalo. Základní ošetření mě vyšlo na 500 EUR, které jsem musel uhradit ze svého, a domluvili mi převoz do nejbližší nemocnice. Nakonec mi všechny výdaje proplatila pojišťovna z cestovního pojištění.“ Za normálních okolností by si Petr musel zásah v zimním středisku zaplatit sám a z jeho zdravotní pojišťovny by se hradil až samotný zásah v nemocnici. Cestovní pojištění vám umožní vycestovat s vědomím jistoty, že jste pro takovéto případy chráněni.

Základní cestovní pojištění kryje léčebné výlohy, které zpravidla zahrnují lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, lékařem předepsané léky v souvislosti s pojistnou událostí, přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení a v případě úmrtí náklady na repatriaci pojištěného. K cestovnímu pojištění lze sjednat individuální připojištění, které může zahrnovat úrazové pojištění pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu a jiné.

Pojistěte si svůj klid

Pojistit můžete nejen své zdraví, ale i zavazadla, odpovědnost za škodu, storno pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty a další, například i veterinární péči pro psy a kočky, jež cestují do zahraničí s vámi. Pojištění odpovědnosti kryje škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě, pojištění zavazadel eliminuje vzniklou škodu při jejich odcizení, zničení či ztrátě, pojištění storna zájezdu je tu pro váš klid v případě zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Základní pojištění vyjde 1 dospělou osobu již od 110 Kč za týdenní lyžařský pobyt v Rakousku. To stojí za ušetřené možné problémy.

Pojistit lze také nadstandardní asistenční služby. Vždy záleží na vašich potřebách a pojištění bystě měli zvolit s ohledem na charakter vaší cesty a plánované sportovní aktivity.

Za adrenalin připlatíte

Protože stále více lidí vyráží do zahraničí na aktivně strávenou dovolenou, je důležité připojištění zimních a rizikových sportů, které základní pojištění nekryje. Při výběru pojišťovny je třeba věnovat pozornost nabídce jednotlivých pojišťoven, protože ne každá vás na všechny sporty pojistí. Rizikové může být v aktuální zimní sezóně především lyžování na ledovcích, protože některé pojišťovny mají omezení na 3 000 m. n. m.

Výběr vhodného pojištění vám usnadní web www.srovnejto.cz, kde si můžete snadno a rychle nechat udělat kalkulaci a zvolit takové, které bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

srovnejto.cz

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *