Co mohou nabídnout lyžařům horská střediska ve Vysokých Tatrách?

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Období zimních dovolených je v plném proudu. Plánujete i vy vyrazit na lyže a zatoužili jste zakusit něco lepšího než mohou nabídnout hory v České republice? Nemusíte jezdit daleko. Vysoké Tatry mohou lyžařům nabídnout srovnatelné podmínky i zážitky podobně jako špičková střediska v Alpách. Která lyžařská střediska můžete ve Vysokých Tatrách navštívit?

Štrbské pleso

Nejvíce oblíbené a navštěvované středisko ve Vysokých Tatrách je Štrbské pleso. Najdete zde mnoho typů ubytování. Jedná se sice o relativně malé lyžařské středisko, přesto své návštěvníky oslovuje krásou přírody i kvalitou služeb.

Lyžaři zde naleznou přes 7 km upravovaných sjezdovek s převýšením 413 m, které je po celé délce možno uměle zasněžovat. Díky tomu zde leží sníh minimálně pět měsíců v roce. Sjezdovky jsou zde převážně středně obtížné, červené. Ale naleznete zde i několik lehkých sjezdovek, které s oblibou využívají rodiny s dětmi. Na ty tu pochopitelně čeká také lyžařská škola.

Na své si tu přijdou i snowboardisté. Při dobrých sněhových podmínkách se lze především v horní části střediska věnovat freeride. Pro intenzivnější zážitek zde naleznete také příležitost ke skoku na lyžích i na snowboardu.

Běžkaři se mohou vydat na pět různých běžkařských tratí o délce 32 km s převýšením až 135 m. Čtyři z nich jsou pravidelně upravovány.

Hlavním vlekem je čtyřsedačka, která vás vyveze až do výšky 1816 m. n. m., ale plynulou přepravu sjezdařů zajišťují ještě další dvě lanovky a čtyři vleky. Štrbské pleso rovněž nabízí nevšední zážitek nočního lyžování, které probíhá vždy od 18 do 21 hodin.

Lyžování převážně pro rodiny s dětmi, zdroj: shutterstock.com

Lyžování převážně pro rodiny s dětmi, zdroj: shutterstock.com

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je rájem pro pokročilé sjezdaře, zatímco trasy pro běžky zde zcela chybí. Naleznete zde přes 10 km upravovaných sjezdovek, kde se mnohdy drží sníh až do května. Zalyžují si zde všichni od začátečníků, kteří mohou využít modrých sjezdovek, až po zkušené lyžaře, kteří mohou vyzkoušet nejen červené, ale i obtížné černé sjezdovky. Nad Skalnatým plesem se nachází jedna freeridová zóna.

Přepravu vzhůru zajišťuje sedm lanovek, přičemž velkým lákadlem je visutá lanovka vedoucí na Lomnický štít, druhý nejvyšší vrchol Vysokých Tater. Odtud se můžete nejen kochat úžasným pohledem na Vysoké i Nízké Tatry. Ale čeká vás také úžasný sjezd z výšky 2196 m. n. m. až do Tatranské Lomnice, jehož délka je 5,5 km.

Stejně jako v ostatních lyžařských střediscích zde nechybí lyžařská škola, půjčovna lyží i dostatek příležitosti k zahnání hladu a žízně. Také je zde rozsáhlá nabídka ubytování v různých cenových kategoriích.

Starý Smokovec

Starý Smokovec je kouzelné horské městečko, které leží na jižních svazích Vysokých Tater. Zde si více lyžování vychutnají běžkaři a méně nároční sjezdaři. I když za náročnějším sjezdovým lyžováním není problém se přepravit do pouhých 6 km vzdálené Tatranské Lomnice.

Nezapomeňte si připravit vybavení na hory od funkční mikiny po nabroušené lyže.

Na běžkaře tu čekají tři tratě o délce 5-15 km a s převýšením 52 a 135 m. Sjezdaři tu naleznou jednu modrou 3 km dlouhou sjezdovku, kde se však lyžuje jen za dobrých sněhových podmínek. Dále zde méně pokročilí ocení modrý svah a zkušenější lyžaři se mohou vydat na jednu červenočernou sjezdovku o délce 600 m s převýšením 180 m.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa, Slovensko, Zima se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

1 komentář u Co mohou nabídnout lyžařům horská střediska ve Vysokých Tatrách?

  1. Lenka napsal:

    Právě zhruba před měsícem jsme tam byli s rodinou a bylo tam krásně. Jak sjezdovky, tak hotel byl na výbornou, takže jsem celý týden jen lyžovali,jedli, saunovali a relaxovali. Pro velký úspěch jsme si řekli, že musíme v létě opět uspořádat nějaký rodinný výlet, tak už si vybíráme a zatím se nám tam líbí toho, že nevíme co si vybereme:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *