Objevte kouzlo Izraele

Na světě pravděpodobně neexistuje místo podobné Izraeli, kde se můžeme kochat úchvatnými památkami a obdivovat posvátná místa na jednom místě. Izrael patří mezi atraktivní lokality a vyhledávané destinace nejen pro poznávací zájezdy. Centrum dění patří Jeruzalému, kde se denně shromažďují Židé ke Zdi nářků. Tamní atmosféra je naprosto odzbrojující, cesta sem vám otevře nový pohled na svět i pochopení náboženství. Místa, jež musíte vidět, zahrnují v první řadě slavný Skalní dóm ležící na Chrámové hoře. Tato unikátní stavba má ojedinělou zlatou kopuli a odráží denní paprsky slunce. Rozhodně má ale co nabídnout i fanouškům přírodních památek.

IzraelDynamické město Tel Aviv

Tel Aviv je druhým největším městem celé Izraele, kde žije přes 400 000 obyvatel.Oproti Jeruzalému je Tel Aviv velmi moderním centrem, kde máte na dosah ruky písčité pláže. Za návštěvu rozhodně stojí římský přístav Caesarea anebo škola Bauhaus zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO, kde můžete obdivovat jedniečnou funkcionalistickou architekturu. Z Tel Avivu se dostanete až na samotný jih, kde se u Rudého moře rozkládá město Eilat a kde jsou rovněž soustředěny velké resorty pro turisty. Po první návštěvě zjistíte, že se Izrael dostává do vašeho seznamu zemí, kam se rozhodně ještě vrátíte a to nejen proto, že je zde téměř po celý rok krásně slunečné počasí a možnost nasát atmosféru úchvatné pouštní krajiny.

Země skutečné multikulturality

Pro cestu do Izraele si vyberte zkušenou cestovní kancelář, která má letitou praxi s pořádáním pobytových zájezdů, wellness pobytů i poznávacích okruhů po nejvýznamnějších památkách. Rozhodnete-li se právě pro Izrael, doporučujeme cestovní kancelář Kareta Tour, která vás provede těmi nejvýznamnějšími místy svatého místa a zároveň vám ukáže, jak multikulturní a dynamicky rozvíjející je Izrael. Neváhejte a vypravte se na místo, kde dovolená dostává zcela jiný rozměr a smysl chápání.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.