Zlepšete si na vaší letní dovolené angličtinu

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Jazykové znalosti jsou neocenitelné. Využijete je nejen při cestování do zahraničí, ale zvyšují i vaše šance na získání dobrého pracovního místa. Jazykem číslo jedna je angličtina. Proto je právě o jazykové kurzy angličtiny trvale nejvyšší zájem. V poslední době jsou velmi populární také pobytové zájezdy, které v sobě spojují příjemnou dovolenou s tolik potřebnou výukou jazyka.

Jak probíhá dovolená s kurzem angličtiny?

Nabídka pobytů s výukou angličtiny v zahraničí je skutečně velmi pestrá a zaměřuje se na všechny věkové kategorie. Pobyty jsou uzpůsobeny dětem již od předškolního věku až po seniory.

Pobyty se liší také v intenzitě výuky. Pro osvěžení a procvičení angličtiny jsou určeny dovolené, které sestávají z dopolední výuky jazyka (zpravidla 2 devadesátiminutové vyučovací hodiny s přestávkou) a odpoledního volného programu. Pokud je naopak vaší prioritou intenzivní výuka angličtiny či dokonce získání certifikátu, můžete zvolit některý z pobytů, který má vyšší hodinovou dotaci výuky.

Tyto pobyty jsou zpravidla zaměřeny na studenty, ale i na dospělé, kteří potřebují jazyk pro svou profesi. Zde bývá hodinová dotace kolem 40 hodin výuky týdně. Ale i tak vám zbyde volný čas pro odpočinek na pláži nebo poznávání okolí.

Jazykové pobyty v zahraničí mohou využít dokonce i rodiny s dětmi. V dopoledních hodinách probíhá výuka jazyka. Zatímco rodiče se vzdělávají ve skupině dospělých, děti se hravou formou učí angličtinu přiměřeně svému věku. Po dopoledním vzdělávání se rodina sejde a tráví volné odpoledne u vody nebo na výletě. Některé zájezdy ponechávají odpolední program zcela volný, některé nabízí organizované fakultativní výlety za nejzajímavějšími památkami v okolí, sportovní aktivity, atd.

Vycestujte studovat s celou rodinou angličtinu do zahraničí, zdroj: shutterstock.com

Vycestujte studovat s celou rodinou angličtinu do zahraničí, zdroj: shutterstock.com

Na počátku každého pobytu projdou účastníci rozřazovacím testem. Na základě jeho výsledků bude každý zařazen do skupiny s odpovídající pokročilostí. Výukové skupiny tvoří zpravidla 4-8 osob, díky takto nízkému počtu je výuka skutečně efektivní.

Dovolená s udržovacími kurzy angličtiny trvá 1-2 týdny. Ovšem pro intenzivní kurz angličtiny s možností získání certifikátu pouhé dva týdny nestačí. V takovém případě počítejte s minimálně měsíčním pobytem.

Kde kurzy probíhají?

Dovolenou s výukou angličtiny můžete strávit v příjemném českém hotelu v srdci přírody. Ale mnohem lákavější jsou přímořské pobyty. Cestovní agentury i jazykové školy nabízí pobyty v řadě zajímavých destinací.

Za dovolenou obohacenou o výuku jazyka se můžete vypravit do Řecka, na Kypr a do dalších evropských přímořských letovisek. Vyhlášené jsou pobyty na Maltě, které nabízí i intenzivní kurzy s možností získání certifikátu.

Příležitost pro studenty

Největší přínos mohou přinést pobyty zaměřené na studenty. Tyto pobyty jsou určeny pro mládež ve věku od 15 do 22 let. Nejlepší rozvoj jazykových schopností zajistí nemožnost mluvit česky ani ve volných chvílích.

Svému dítěti můžete zajistit pobyt, na němž budou přítomni nejen mladí z České republiky, ale i z ostatních zemí Evropy. Díky tomu získá kontakt na další studenty, s nimiž bude nuceno mluvit anglicky i o přestávkách. A přátelství z kurzu může pokračovat dopisováním a tudíž dalším procvičováním angličtiny.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autobusem, Letecky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *