Zažijte tu svoji Paříž

zdroj: tipynacestu.cz

Paříž z ptačí perspektivy

Cestování po českých luzích a hájích je sice uznávaná klasika, ale jednou za čas je potřeba provětrat kabát a objevit krásy i jiné země. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací je Paříž. Romantická, šarmantní, inspirující. Co všechno byste měli ve městě snů zažít?

Paříži, jsi moc velká

Paříž je plná památek. Abyste ale viděli všechny z nich, museli byste se sem přestěhovat. Nechme se proto inspirovat programem oblíbených eurovíkendů ve Francii, ze kterých v oblíbenosti vede jednoznačně ten v Paříži. Díky tomu uvidíte to nejzajímavější, užijete si jedinečné prostředí a neutratíte své poslední peníze. Paříž je totiž docela drahá. ze kterých v oblíbenosti vede jednoznačně ten v Paříži.

Paříž z ptačí perspektivy

Turisty milovanou, místními nenáviděnou Eiffelovu věž nepřehlédnete. Zahlédnete ji odkudkoliv. Z ní pak uvidíte velkoměsta jako na dlani. Zažijete nepopsatelný pocit strachu a vzrušení. A to stojí za to! Podobný dojem na vás udělá výhled z 56. patra mrakodrapu Tour Montparnasse. Pro ty, kteří hledají něco netradičního a chtějí ušetřit, máme tip: báječnou vyhlídku si užijete z terasy obchodního domu Galerie Lafayette.

Po Paříži pěšky?

Nenechte se ošálit, Paříž není tak malá, jak se na mapě může zdát! Od proslulého Louvru přes Obelisk až k Vítěznému oblouku je to pořádná dálka. Pokud chcete vidět ty nejzajímavější památky, přesouvejte se pomocí husté sítě MHD. Vyplatí se to. Romantickou procházku si pak dopřejte okolo řeky Seiny.

Vedle bývalého sídla francouzských králů Louvre se zastavte ve vyhlášené kavárně Angelina. Lepší horkou čokoládu s domácí šlehačkou jste ještě nikdy neměli!

Vedle bývalého sídla francouzských králů Louvre se zastavte ve vyhlášené kavárně Angelina. Lepší horkou čokoládu s domácí šlehačkou jste ještě nikdy neměli!

Co byste měli zažít

Pařížských památek je bezpočet. Nechtějte je stihnout všechny. Raději se nechejte volně unášet nenapodobitelnou magií metropole. Chcete-li se vyhnout davům turistů, vyrazte brzo ráno k bazilice Sacré Coeur. Vycházející slunce si vychutnejte se silnou kávou a jemným croissantem. Nasajte neuvěřitelnou atmosféru křivolakých uliček čtvrti Montmartre a nechte se zvěčnit na plátně jedním z mnoha místních umělců. Na nejlepší bagetu roku se stavte na 38 rue des Abbesses, když budete objevovat kouzelné okolí kabaretu Moulin Rouge.

Návštěva muzea je povinností

V Paříži je sto třicet šest muzeí! Nemusíte a ani nemůžete stihnout všechny, ale nezajít do aspoň do jednoho z nich by byl hřích! V Louvru uvidíte slavnou Monu Lisu. Levnější vstupné a minimum návštěvníků si zde užijete v pátek večer mezi 18. a 22. hodinou. Moderní umění můžete hltat v Centre Pompidou, impresionismus vás uchvátí v Musée d´Orsay. Pokud máte rádi kubismus, nadchne vás nedávno znovu otevřené Piccasovo muzeum.

Slavný Pont de l’Archeveché ověšený zámky lásky.

Slavný Pont de l’Archeveché ověšený zámky lásky.

Mládež do 26 let má vstup do všech muzeí zdarma, dospělí mohou stejné výhody využít každou první neděli v měsíci. Jinak se vyplatí koupit si Museum Pass, se kterým výrazně ušetříte. Zbylé peníze si pak můžete užít ve vyhlášených restauracích. Francouzská kuchyně je totiž, jak známo, vyhlášená.

Jak vyzrát na drahou Paříž

Vstupné do pařížských památek je někdy opravdu přehnané. V kosmopolitní metropoli ale můžete vidět a zažít spoustu věcí a neplatit za to ani korunu. Projděte se krásnými parky, objevte moderní čtvrť La Défens, nechte se ohromit katedrálou Notre-Dame nebo si odpočiňte v zeleném ráji Lucemburských zahrad. Nikam nespěchejte. Paříž totiž nestačí vidět, Paříž musíte procítit.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autobusem, Evropa, Letecky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Hripsime Zohrabyan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *