Zasněžená Budapešť stojí za návštěvu

Zdá se vám, že už jste příliš dlouho nevytáhli paty z Česka? Udělejte si třeba jen kratší výlet do některého z nedalekých států. Velmi příjemně vás překvapí Maďarsko, konkrétně Budapešť, kam se z Česka pohodlně dostanete i vlakem.

Budapešť

Mezi Budapeští a Brnem/Prahou jezdí pravidelné linky, z Brna se do hlavního města Maďarska dostanete za 4 hodiny, což není tak dlouhá cesta. Za chvíli se ocitnete v jiném světě. Maďarština totiž patří do urgofinské větve uralské jazykové rodiny spolu s finštinou a estonštinou, a tak není češtině, angličtině ani třeba španělštině vlastně vůbec podobná. Hotely v Budapešti si samozřejmě zařídíte anglicky, v hlavním městě se domluvíte bez problémů.

Rybářská bašta jako vystřižená z Disneylandu

Budapešť je naprosto krásné město. Možná víte, že je řekou Dunaj rozdělena na dvě části – Budu a Pešť. Přímo u řeky se nachází budova maďarského parlamentu, kterou určitě nesmíte minout. Nádherná je, když se podíváte z protějšího břehu řeky.

Nejvíce turistů zajisté přitahuje Rybářská bašta, komplex, který od začátku slouží pouze k okrasným účelům. Má 7 věží a vypadá skoro jako palác z Disneylandu. Mimo jiné je z ní překrásný výhled na celou Budapešť a také na zmiňovaný parlament.

Za zmínku ale stojí i Matyášův chrám, bazilika sv. Štěpána nebo most Széchenyi lánchíd, který spojuje právě Budu a Pešť. Města byla sloučena roku 1872.

Odpočiňte si v místních lázních

Až si budete vyhlížet hotely v Budapešti, zvažte lokalitu, abyste to měli blízko do lázní. Potrpíte-li si na něco výjimečného, můžete se ubytovat přímo v lázeňském hotelu na Markétině ostrově, tedy v zelených plicích Budapešti.

Celý výlet do hlavního města Maďarska se dá pojmout dost ekonomicky. Ubytování v Maďarsku není drahé, jídlo také ne a vlak se dá sehnat za dobrou cenu, když si ho rezervujete s předstihem.

Tak si hotely a ubytování na Hotely.cz a naplánujte si svou dovolenou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.