Zájezdy na Kanárské ostrovy: exotická a zároveň levná dovolená

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Kanárské ostrovy patří k celosvětově nejoblíbenějším místům ke trávení dovolené. Stále větší oblibě se těší také mezi českými turisty, pro něž se zájezdy na Kanárské ostrovy staly cenově dostupnější. Shrneme, co tato destinace turistům nabízí.

Podmínky na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy leží v Atlantském oceánu, zhruba 100 km západně od pobřeží Maroka. Ostrovy náleží Španělsku, čímž je usnadněno cestování, občanům naší republiky postačí platný občanský průkaz, případně pas. Skládají se ze sedmi Kanárských ostrovů – Gran Canaria, La Palma, Fuenteventura, Lanzarote, Tenerife, Gomera a Hierro. Celková doba letu z Prahy je necelých 5 hodin. Létá zde i nízkonákladový dopravce RyanAir.

Počasí na Kanárských ostrovech

Počasí je na Kanárských ostrovech celoročně příznivé. V létě se průměrné denní teploty pohybují mezi 25-30°C, v zimě mezi 17-21°C. Dovolenou je zde možné trávit prakticky v libovolném ročním období. Nízká úroveň srážek navíc zaručuje dovolenou nezkalenou špatným počasím, jedná se doslova o ráj v Atlantiku.

Teplota Atlantického oceánu se pohybuje mezi 18-23 °C dle ročního období.

Ceny v letoviscích bývají většinou přemrštěné. Pokud ale navštívíte místní trh s čerstvým ovocem a zeleninou či obyčejný supermarket, ceny vás příjemně překvapí. Jsou srovnatelné s cenami u nás, mnohdy i nižší.

Ostrovy

Kanárské ostrovy je souostroví sopečného původu, tvoří je skupina sedmi hlavních a několika menších ostrovů. Vzhledem k oblíbenosti této destinace je třeba počítat s větším množstvím turistů. Nejrušněji je na ostrovech Gran Canaria, Tenerife a Fuerteventura.

Mapa Kanárských ostrovů, zdroj: shutterstock.com

Mapa Kanárských ostrovů, zdroj: shutterstock.com

Gran Canaria

Tento ostrov patří k nejnavštěvovanějším. Najdete zde řadu hotelových komplexů, očekávejte zde větší ruch na plážích. Místní pláže jsou písečné a najdete zde také výborné podmínky pro provozování vodních sportů.

Pokud vás přestane bavit odpočinek na pláži, můžete vyrazit například na kolo nebo na golf.  Můžete také obdivovat divokou krásu vnitrozemí. Na ostrově Gran Canaria se daří především kaktusům a palmám, nachází se zde také unikátní piniové lesy.

Tenerife

Tenerife je největším ostrovem celého souostroví. Je také velmi hojně navštěvován turisty, i tento ostrov patří k rušnějším. Velmi příjemně působí jeho bujná vegetace. Najdete zde lesy a banánové plantáže. Pláže jsou pokryty černým sopečným pískem a rovné pobřeží střídají působivé útesy i hory.

Fuerteventura

I tento ostrov je mezi turisty velmi vyhledávaný. Velké množství turistů však pojmou obrovské písečné pláže táhnoucí se i několik kilometrů. Mírně svažitý vstup do vody ocení především rodiny s malými dětmi. Na tomto ostrově není mnoho vegetace, je spíše vyprahlý, ale v turistických letoviscích najdete dostatek upravené zeleně. Zajímavé mohou být výlety za místními větrnými mlýny.

La Palma

Tento ostrov je méně dotčený turismem. Nenajdete tu přeplněné pláže, protože turisté sem jezdí především za účelem poznání a sportu. Ostrov nabízí hustou síť turistických stezek. Ostrov je z velké části zelený, na jeho severu se nachází pralesy, na jihu naopak sopečná krajina.

La Gomera

I La Gomera nabízí návštěvníkům spíše klid, nepatří mezi hlavní turistická centra. Ale v místech určených turistům najdete uspokojivé sportovní vybavení. Pláže jsou zde především oblázkové. Za návštěvu stojí místní národní park. Velice zajímavé jsou místní skalní útvary i horský masiv sopečného původu.

V hlavní turistickou sezónu zde koupíte zájezdy již od 16 000 Kč.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Léto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *