Za odpočinkem i zábavou do lázní

Nechce se vám zdolávat turistické trasy v horách ani absolvovat dlouhou trasu k moři? Pak se ve svém volnu vydejte do českých lázní. Máme jich v tuzemsku celou řadu a všechny jsou připravené nabídnout hostům to nejlepší. Čekají na vás v Lednici, Libverdě i Karlových Varech.

Lázně Karlovy Vary

Do Lázní Lednice za relaxací

Česká republika je svými lázněmi vyhlášená. Však se v nich léčí pacienti až z dalekých zemí. Výhodou lázeňského prostředí je zejména příjemné klima a příroda, které je obklopuje. Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu bývají součástí léčebných procedur. Třeba Lázně Lednice se nacházejí v blízkosti stejnojmenného zámku a parku, kam je možné vyrazit se pokochat krásami přírody a nabrat novou energii. Pohled na esteticky upravené záhony v zámecké zahradě působí také uklidňujícím dojmem.

Lázně Libverda a bohatá nabídka na trávení volného času

Na severu České republiky v podhůří Jizerských hor se nachází Lázně Libverda. O léčivosti zdejšího pramene se vědělo již ve 14. století, ale samotné lázně začaly vznikat až mnohem později – v 18. století. Brzy se staly vyhlášenými a navštěvovaly je osobnosti z řad umělců nebo významných šlechtických rodů. A oblíbené zůstaly až do současné doby. Léčí se zde onemocnění pohybového aparátu, diabetes, kardiovaskulární, onkologické nebo neurologické nemoci. Ve volném čase je možné zajít do sauny, whirpool, na minigolf nebo do rehabilitačního bazénu.

Karlovy Vary – tradiční lázeňské město

Nasát příjemnou atmosféru a odpočinout si je možné také v Karlových Varech. Své příznivce si najdou mezi těmi, kteří mají rádi lázeňské prostředí s kolonádami a vycházkami po zdejším okolí. Lázně Karlovy Vary nabízejí všeho plnými hrstmi – Sadová kolonáda, Mlýnský kolonáda, Vřídelní či Zámecká kolonáda jsou připravené nabídnout k ochutnání také zdejší léčivé prameny.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.