Za jedinečnými zážitky musíte na sever. Švédsko si zamilujete!

Máte-li plné zuby stereotypů, naplánujte si svou příští dovolenou jinak než obvykle. Cestování se skutečně netočí jen kolem destinací v subtropickém pásmu či v tropech. Zamiřte na sever do Švédska a pochopíte, proč je tato země tak vyzdvihována. Vaše očekávání předčí zřejmě vším, co vám nabídne.

Zima? Ta vám vadit nebude

V prvé řadě odhoďte všechny předsudky, které vůči Švédsku a Švédům máte. Skandinávie je logicky chladnější než jižně položené země, ale to neznamená, že vás zde čeká chladné přivítání. Místní obyvatelé rozhodně nejsou studení jako psí čumák. Podle průzkumů a statistik jsou naopak velmi šťastní a vřelí.

Vydáte-li se do Švédska v době od podzimu do jara, počítejte s chladnějším počasím. V posledních letech však zimy nejsou tak kruté jako v minulosti. A jestli vás bude něco trápit, bude to spíše tma. Na druhou stranu se pokocháte dech beroucí podívanou. Polární záře je něco, co doma z okna neuvidíte. Trajekty do Skandinávie jsou plné turistů, kteří zde míří především za tímto jevem.

trajekty do Švédska

Dech beroucí přírodní scenérie

Švédsko je obydlené pouze z 3 %. Zbylou část tvoří téměř neposkvrněná příroda, které si Švédové náležitě váží. V zemi se nachází nespočet parků a přírodních rezervací a mimo jiné téměř 100 000 jezer. V jezeře Vänern (třetí největší v Evropě) rybáři ulovili 20 kg lososy!

Švédskou mentalitu budete milovat

Švédové nejsou jen nadšení ekologové, ale také kreativci. Co na tom, že je v jejich domovině po většinu roku poměrně chladno – zabaví se i v domácích podmínkách. Rádi čtou, zvelebují domácnost a připravují jedineční pokrmy. Zdejší kuchyně je kapitolou sama pro sebe – trajekty do Švédska jsou plné lidí, kteří na sever vyráží především za kulinářskými zážitky.

rezervace trajektu

Důvodů, proč provést rezervaci trajektu a vydat se směrem do Švédska, je podstatně více. Vylíčit slovy všechny půvaby této severské země dost dobře nelze. Musíte to zkrátka zažít – rozhodně nebudete litovat a naopak se sem budete rádi vracet.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Jak vyrazit se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.