Vyrážíte na hory? Nezapomeňte na pojištění zimních sportů

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Nemoci a úrazy se člověku nevyhnou ani na cestách. Proto při cestování do zahraničí většina lidí využívá cestovního pojištění. Jestliže se chystáte na zimní dovolenou do zahraničí, vezměte v potaz, že vám při zimních sportech hrozí více rizik než na běžné letní dovolené. Pojišťovny proto nabízí speciální produkt zpravidla nazvaný Pojištění zimních sportů.

Běžné cestovní pojištění

Základní cestovní pojištění vám zajistí náhradu léčebných výloh, pokud během pobytu v zahraničí onemocníte, zraníte se, nebo budete akutně potřebovat navštívit zubaře, atp.

Kromě lékařské péče pojišťovna uhradí i nemalé částky za převoz do nemocnice. K běžnému cestovnímu pojištění můžete přikoupit další produkty:

 • cestovní úrazové pojištění
 • pojištění zavazadel
 • odpovědnost za škodu
 • pojištění storna

Pokud se chystáte vyrazit na lyže do zahraničí, samotné cestovní pojištění nemusí postačovat. Než se zdlouhavě probírat širokou nabídkou doplňkového pojištění, můžete jednoduše zvolit variantu Pojištění zimních sportů, která pokrývá všechna obvyklá rizika zimní dovolené.

zdroj: ergo.cz

zdroj: ergo.cz

Co zahrnuje pojištění zimních sportů?

Pojištění zimních sportů je rozšířené cestovní pojištění. Zaměřuje se na specifická rizika, která mohou potkat především lyžaře i nadšence pro ostatní zimní sporty. Nabídky jednotlivých pojišťoven se mírně liší, proto vždy sledujte, co vše do pojištění zimních sportů u vámi vybrané pojišťovny spadá. Základní nabídka je však u všech pojišťoven společná.

Při výběru pojištění se zajímejte o tyto kategorie a také maximální výši plnění. Některé pojišťovny nabízí neomezené plnění, některé pouze 1 milion korun. Tyto parametry si můžete snadno porovnat v kalkulačce cestovního pojištění.

 • pojištění léčebných výloh v zahraničí a výloh na převoz do nemocnice
 • úrazové pojištění – riziko úrazu na sjezdovce je dosti vysoké, úrazové pojištění vám zajistí finanční prostředky, pokud po případném úrazu budete mít trvalé následky, dále zahrnuje denní odškodné při léčbě úrazu. Pokud bude úraz smrtelný, finanční prostředky budou vyplaceny vašim příbuzným.
 • pojištění odpovědnosti za škody – v sezóně bývají sjezdovky plné lidí, proto i při velké opatrnosti může dojít ke vzájemné srážce. Pokud někoho neúmyslně zraníte při lyžování, pojištění odpovědnosti za škody uhradí výlohy spojené s jeho léčbou. Dále se pojištění odpovědnosti za škody vztahuje i na neúmyslné poškození majetku jiné osoby.
 • pojištění osobních věcí a zavazadel – oceníte při jejich odcizení
 • pojištění sportovního vybavení – v případě, že dojde k odcizení či zničení vaší sportovní výbavy, lze z pojištění čerpat finance na zapůjčení náhradního sportovního vybavení
 • pojištění storna – pojištění pokryje výlohy na nedočerpání skipasu z důvodu úrazu či nemoci, taktéž uhradí finanční ztrátu při stornu pobytu z důvodu nemoci či úrazu
 • asistenční služby – asistenční služba může pomoci při jednání s lékaři v zahraničí, zajistí odbornou pomoc a pomůže získat všechny potřebné informace.

Před cestou do zahraničí si ujasněte, jakým sportům se budete chtít věnovat a podle toho sjednejte typ Pojištění zimních sportů. Jednak se jednotlivé pojišťovny mírně liší v oblasti krytí, jednak si podle plánovaných akcí můžete sjednat dražší pojištění, které vás například bude krýt i při provozování rizikových zimních sportů.

zdroj: ergo.cz

zdroj: ergo.cz

Pozor na výjimky

Mezi ty se řadí skialpinismus, lyžování mimo vyznačené trasy, horolezectví nebo vysokohorská turistika. Pokud plánujete výpravy do hor, zvažte pojištění, které zahrnuje hrazení pátracích akcí v případě, že se některý člen výpravy ztratí (to platí zejména pro Slovensko). Bez krytí pojišťovny se cena za pátrání může vyšplhat do závratných výšin.

Chcete ušetřit čas a peníze? Sjednejte si cestovní pojištění online

Na paměti byste měli mít, že pojistné plnění může být kráceno, pokud budete pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Dále pojišťovna nehradí lékařské úkony, které souvisí s chronickou nemocí, která vznikla ještě před cestou do zahraničí. Rovněž si s sebou nezapomeňte vzít všechny pravidelně užívané léky. Ani na jejich dokoupení v případě zapomenutí či nedostatku se cestovní pojištění nevztahuje.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti, Zima se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

1 komentář u Vyrážíte na hory? Nezapomeňte na pojištění zimních sportů

 1. Jan napsal:

  Souhlas, na hory bez pojištění už nikdy. Na webu nemůžu nějak najít tu variantu na zimní sporty?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *