Užijte si podzimní prodloužený víkend v Londýně

zdroj: redakce

zdroj: redakce

Ačkoliv podzimní počasí nepůsobí zrovna přívětivě, neznamená to, že na podzim odzvonilo všem výletům. Máme pro vás horký tip, jak si užít podzimní prodloužený víkend. Vyrazte do Londýna. Londýn vás okouzlí množstvím památek, nádhernými parky zkrášlenými barvami podzimu i zajímavými příležitostmi k nákupům. Nudit se nebudete ani za deštivého počasí. Navštívit můžete mnoho zajímavých muzeí i obchodů.

Architektonické památky

Britská metropole se pyšní řadou světově proslulých památek, které touží vidět každý turista. To nejzajímavější z Londýna stihnete během prodlouženého víkendu pohodlně obsáhnout. Nezapomeňte navštívit:

 • Buckinghamský palác – nelze vynechat vycházku kolem impozantního sídla královny, odtud můžete pokračovat po Birdcage Walk k dalším pozoruhodným památkám
 • Westminsterský palác – výše zmíněnou cestou dospějete k Westminsterskému paláci, sídlu parlamentu, zhlédnete tak typický monumentální palác i proslulý Big Ben
 • Westminsterské opatství – a poblíž vás okouzlí Westminsterské opatství, korunovační místo anglických králů a královen
 • Katedrála sv. Pavla – nabízí nejen prohlídku nádherné katedrály s kryptou a proslulou šeptající galerií, ale také výstup na ochoz, odkud se naskýtá údajně nejkrásnější výhled na Londýn
 • Monument – Památník Velkého požáru Londýna opět nabízí možnost vyšplhat do výšin a prohlédnout si Londýn z ptačí perspektivy
 • Tower – londýnský Tower, sídlo králů i obávané vězení ukrývá zajímavou expozici zbraní
 • Tower Bridge – blízký Tower Bridge spojuje břehy Temže a opět nabízí neopakovatelný pohled na Londýn z výšky
zdroj: redakce

Národní galerie, zdroj: redakce

Londýnské parky

Náročné výlety po památkách můžete prostřídat odpočinkovým posezením v londýnských parcích. Příjemnou relaxaci můžete spojit s typicky anglickým piknikem na trávníku a během svého pobytu můžete vystřídat hned několik z nejznámějších parků, například:

 • Hyde Park
 • Regent’s Park s malou městskou ZOO
 • Richmond Park
Městská kola v Hyde parku, zdroj: redakce

Městská kola v Hyde parku, zdroj: redakce

Muzea a galerie

V Londýně naleznete i nespočet muzeí a galerií. Při kratším pobytu však nestojí za to závodit v počtu navštívených muzeí. Zvolte ta, která vás zajímají skutečně nejvíce. Případně využijte toho, že do některých muzeí se neplatí vstup a navštivte pouze oddělení, které vás zajímá nejvíc.

K nejznámějším muzeům a galeriím patří:

 • British Museum – sbírka historických předmětů z celého světa
 • Museum of London – znázorňuje život v Londýně v různých historických obdobích
 • Science Museum – pro milovníky techniky
 • National Gallery – leží na Trafalgar Square, ukrývá mnoho vzácných i proslulých obrazů
 • Tate Modern – galerie moderního umění
Fish & chips - tradiční anglické jídlo, zdroj: redakce

Fish & chips – tradiční anglické jídlo, zdroj: redakce

Nákupy

Kulturní zážitky můžete propojit také s výhodnými nákupy a zajistit si s předstihem krásné vánoční dárky. Někteří lidé se dokonce vydávají do Londýna pouze za účelem výhodných nákupů. Zlevněné zboží naleznete v londýnských obchodech celoročně, ale nejvýhodnější akce bývají koncem července, na konci podzimu a v lednu.

Velmi výhodně zde nakoupíte veškeré oblečení, a to i značkové. Hlavní baštou všech milovníků nakupování je vyhlášená Oxford Street, kde na vás čeká přes 300 obchodů, převážná většina s oblečením. Jedním z nejčastějších cílů je irský módní řetězec Primark, který má na této ulici hned dvě pobočky.

Primark - oblíbený řetězec s oblečením, zdroj: wikipedia.org

Primark – oblíbený řetězec s oblečením, zdroj: wikipedia.org

Dalším vyhledávaným zbožím je kosmetika. Zde nejde jen o výhodné ceny, ale také o širší nabídku značek, odstínů a vůní. Pokud milujete čaj, nezapomeňte si z Londýna přivézt ten pravý anglický, který zde pořídíte výrazně levněji než v Praze.

Cesta do Londýna

Nejkratší a nejpohodlnější je letecká přeprava. Let do Londýna trvá přesně dvě hodiny. Lety do Velké Británie jsou vypravovány z Prahy i Brna a u nízkonákladových leteckých společností RyanAir, WizzAir nebo Easyjet je pořídíte za příznivé ceny.

Běžně stojí zpáteční letenka British Airlines z Prahy do Londýna kolem 4 000 Kč. U nízkonákladových společností se však dostanete až na čtvrtinu ceny. V případě nákupu s dostatečným předstihem tak můžete koupit zpáteční letenku za méně než 1 000 Kč.

Tyto společnosti ale létají na vzdálenější letiště Luton nebo Stansted. Počítejte tak s dostatečnou časovou rezervou na cestu na letiště a zpět. Také je potřeba počítat s tím, že v ceně máte jen příruční zavazadlo, další zavazadla jsou za poplatek.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Letecky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *