Umění odpočinku

Mnoho lidí má dnes náročné zaměstnání, které je protkáno neutuchajícím stresem. Ať už tohoto nepřítele lidstva snášíte lépe, nebo se jím cítíte být zatíženi, je dobré mu nevycházet vstříc a úspěšně proti němu bojovat odpočinkem. Ne všechny aktivity jsou však pro tento účel vhodné.

wellness

Zábava není relax

Po příchodu domů si zapnete televizi, nebo se připojíte na oblíbené sociální sítě na počítači a nesprávně se domníváte, že odpočíváte. Tyto zábavné aktivity naše tělo od stresu neočišťují, naopak jej pouze zabavují a odvádějí myšlenky od starostí. Možná vás velice překvapí, že k doplnění energie je vhodný sport, jako běhání nebo relaxační jóga. Poslouchejte hudbu, čtěte knihy, lehněte si a zavřete oči. Neopomínejte, že ať už se jedná o cokoliv, nesmí to být povinnost, ale dobrovolná činnost. Ideální cestou za regenerací celého těla je také masáž. Tu si ale doma sotva dopřejete, proto se musíte porozhlédnout po nových možnostech, příkladně po víkendu ve wellness hotelu.

Jen pro sebe

Třeští vám hlava od neutuchajícího křiku ratolestí a díky povinnostem se k vlastnímu programu zkrátka nedostanete? Ať už je důvodem nedostatek času, nebo se jen od dětí a práce nedokážete odtrhnout, wellness pobyt vám už za pár dní dodá ztracenou energii. Tím, že opustíte klasické prostředí, dáte perfektní podnět tomu, aby starosti odpluly a vy jste se věnovali pouze sami sobě. Wellness hotel Augustiánký dům navíc leží v prostředí Luhačovic, což kromě zajímavých procedur umožňuje procházky do okolí a ochutnávku lázeňských pramenů. Krom vyhřívaného bazénu a vířivky vás čeká parní lázeň, masáže a nejrůznější rituály. Pro ucelení meditace můžete využít procházku Zahradou 6 smyslů.

Relaxace není rozmar, ale důležitá součást lidského života. S načerpanou energií budete stres zvládat s přehledem. Pokud chcete organismu dopřát skutečně velký restart, vezměte si dovolenou a zůstaňte v Luhačovicích celý týden. Během něj vyzkoušíte všechny procedury, rituály a také poznáte atmosféru tradičních českých lázní.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy od čtenářů se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *