Tuzemská dovolená? Vsaďte na tajemná místa

Dovolená v našich domácích končinách může být stejně vzrušující jako odpočinek u moře. S tím rozdílem, že se u nás autem přesunete od rozlehlých lesů, čistých vod až po památky do centra města velmi snadno a bez nutnosti platit si fakultativní výlety. Díky našim tipům na zajímavá místa bude vaše letošní dovolená jednoznačně kouzelná!

hotel v Praze

Kde jinde začít než v hlavním městě? Stověžaté město vás bude bavit nejen svou historií, ale též sportovními, kulturními a nákupními možnostmi. Hotel v Praze vás přitom nemusí stát žádné velké peníze, za dobré ceny se ubytují zamilované páry, rodiny s dětmi i početnější skupiny.

Kam v Praze?

Praha je protkaná zajímavostmi, proto je složité vypíchnout jen pár. Jakmile totiž do hlavního města přijede, dýchne na vás nová energie pulsující metropole, jež se skládá z moderní architektury i historických památek, jež obdivují turisté z celého světa. Rozhodně si musíte projít Václavské náměstí, podívat se na orloj, projít Karlův most a zastavit se na Vyšehrad, jedno z nejpamátnějších míst českého národa. Nenechte si ujít také zeleň, za návštěvu rozhodně stojí zahrada Santoška, rezervace Radotínské údolí, popřípadě přírodní parky Říčanka a Rokytka. V Praze si pochutnáte na kuchyních z celého světa a stejně tak si nezapomeňte pořídit třeba vlastní kresbu od pouličních umělců nebo se jen tak projít při západu slunce podél Vltavy.

Hurá za zábavou

Jakmile se nabažíte Prahy, vyrazte směr Jihlava. Čeká zde na vás vodní ráj, ideální místo pro dovolenou s dětmi. Nejen s dětmi vás budou bavit únikové hry, muzeum autíček či virtuální realita. Ubytování v Jihlavě seženete online přesně podle svých preferencí včetně stravování a parkování. Plánujete-li dovolenou napříč celou republikou, nevynechejte letos Moravský kras. Známé jeskyně nabízí příjemný úkryt před vysokými letními teplotami a zaujmou členitým životem pod zemí. Dovolená v Moravském krasu může být vaší finální destinací, protože si tady užijete nejen něco z historie a přírody, ale také spoustu možností vyrazit do blízkého okolí za zábavou i sportem.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.