Tokyo Skytree – nejvyšší televizní věž na světě

Zdroj: redakce

Před pár dny byla v Tokiu otevřena pro veřejnost nejvyšší televizní věž na světě. Měří úctyhodných 634 metrů. Stala se tak dominantou Tokia a očekává se, že bude turisticky velmi oblíbená. Na co se můžete těšit?

Nejprve je potřeba se vrátit kousek do historie samotného Tokia. Po 2. světové válce bylo celé Tokio zničeno a začala mohutná výstavba. Kdo někdy navštívil Tokio ví, že celé město se rozkládá prakticky na rovině. Šíření nejen televizního signálu tak byl samozřejmě problém, které bylo nutné vyřešit s nástupem televizního vysílání v 50 letech 20. století.

Tip: Do Tokia se nejsnáze dostanete z Prahy přes Dubaj. Letecká společnost Emirates nabízí letenky již od 15 000 Kč v turistické třídě.

Tokyo Tower – starší bratříček

V té době se postavila Tokyo Tower. Ta je vysoká 333 metrů a design byl inspirován Eiffelovou věží v Paříži. Otevřena byla v roce 1958. Stala se brzy jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí díky vyhlídkové plošině ve výšce 250 metrů. Z té můžete za hezkého počasí vidět až na Mt. Fuji. Město se ale rozvíjelo dále a s tím rostla i potřeba vyřešit šíření telekomunikačního signálu na další desítky let. Bylo rozhodnuto o výstavbě nové věže, které byl ve veřejné anketě vybrán název Tokyo Skytree.

Tokyo Skytree – nová tokijská dominanta

Zdroj: Wikipedia.org

Jak již jsme zmínili výše, věž je vysoká 634 metrů. Nachází se v oblasti Sumida. Byla vybudována na místě bývalých doků. Kolem věže se rozprostírá velké obchodní cetrum Tokyo Soramachi.

Zajímavost: Ročně Japonsko navštíví v průměru 5000 českých turistů.

Pokud budete hledat nejlepší způsob, jak se sem dostat, doporučujeme využít metro. Nejbližší stanice Narihirabashi byla přejmenována na Tokyo Sky Tree Station a nachází se na lince TOBU SKYTREE Line.

Vyhlídkové plošiny se nachází ve výšce 350 a 450 metrů. Pokud budete mít možnost, doporučujeme navštívit tu vyšší, protože její součástí je prosklený prstenec o šířce 5 metrů. Můžete tak doslova chodit po nebi.

Kolik stojí vstupné na vyhlídku?

V současné době je věž velice vytížena a očekává se, že vyhlídku letos navštíví kolem 5 milionů lidí. Lístek na spodní plošinu nazvanou TOKYO SKYTREE TEMBO DECK ve výšce 350 metrů stojí 500 – 600 Kč. Bohužel lístek není možné rezervovat přes internet, pokud nejste z Japonska (omezení pouze na jejich kreditní karty).

Chcete-li se podívat do nejvyššího patra TOKYO SKYTREE TEMBO GALLERIA ve výšce 450 metrů je nutné připlatit 250 Kč. Tento lístek lze koupit pouze na spodní turistické plošině odkud vede také výtah.

Oficiální stránky http://www.tokyo-skytree.jp/en/

Plánujete navštívit Japonsko? Určitě nevynechejte Toky Skytree!

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *