Tipy na výlety: I ve Zlíně je spousta atraktivních míst

Za krásami přírody nemusíte jezdit ani za hranice naší republiky. Úplně bude stačit, když se vypravíte na výlet i nedaleko místa svého bydliště. Určitě také tam totiž najdete atraktivní místa, která jste ještě nenavštívili a která nabízejí spoustu zajímavých zážitků, o něž by bylo škoda se ochudit. Turistika je báječná zábava pro celou rodinu, která stmeluje lidi a rozšiřuje poznání. Vydejme se proto společně do míst, jež stojí za to být navštívená. Zde jsou naše tipy na výlety.

tipy na výletyKudy z nudy? Podívejte se třeba do Zlína

Myslíte si, že moderní město, jakým je například Zlín, nemůže nabídnout nic ke zhlédnutí turistovi lačnému po nevšedních zajímavostech? Možná se budete divit, ale i zde naleznete něco, co vám utkví v paměti. Za zmínku rozhodně stojí 21. budova zvaná místními mrakodrap, která je postavena tak jako většina staveb ve Zlíně ve funkcionalistickém stylu. K atraktivním místům rozhodně budou patřit i nově opravený obchodní dům Prior nebo Památník Tomáše Bati, kterým rekonstrukce vdechla podobu 30. let minulého století. Baví-li vás navíc geocaching, hledejte kešky v prostorách bývalého Svitu.

Zlínské okolí nabízí ZOO, zříceninu, hrad i lázně

I zlínské okolí má turisticky zajímavé lokality. Určitě nezapomeňte navštívit jednu z nejhezčích českých zoologických zahrad – ZOO Lešná, kam se pohodlně dopravíte městskou hromadnou dopravou. Máte rádi historické středověké památky? Pak se jděte podívat na zříceninu hradu Lukova, jež je situovaná asi 7 km od Zlína. Přímo v centru Malenovic, jedné ze čtvrtí Zlína, najdete stejnojmenný středověký hrad. Máte-li rádi lázeňské prostředí, zajeďte se podívat do lázní Luhačovice, které se nacházejí asi 25 km od krajského města.

Takže už víte kudy z nudy? Až budete mít cestu do Zlínského kraje, tak v něm určitě zahálet a nudit se nebudete.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.