Tipy na výlet

Jeseníky patří k nejhezčím horám v České republice. Dovedou být tajemné a zároveň přitom snadno dostupné s běžnou turistickou výbavou. Jejich přírodu ocení jak milovníci treku po horských cestách pěšky i na kole, stejně jako zájemci o středověké zříceniny a zámky, jeskyně či muzea. Jeseníky jsou vhodným cílem také pro rodiny s dětmi, jimž nabídnou celodenní vyžití v atraktivní přírodě v lesích plných borůvek. A nezapomeňme na ty z vás, kterým učarovaly lyžařské stopy a běžkování nebo lyžování na sjezdovkách.

Kam na výlet s dětmi

Plánujete-li návštěvu Jeseníků, určitě vám přijdou vhod webové stránky Venkaždýden.cz. Najdete zde totiž řadu tipů na výlety do zajímavých lokalit v těchto slezských horách, seznam dětských hřišť pro případ, že cestujete s dětmi, ale také nabídku turistických známek. Pokud ještě nevíte, co to znamená vlastnit takovou dřevěnou plaketu s vypálenou dominantou daného místa, pak vězte, že je to jisté potvrzení toho, že jste místo skutečně navštívili. Jinde totiž takovou turistickou známku nekoupíte. Existuje jich již okolo 2500, takže je stále co sbírat a objevovat zároveň.

S pomocí GPS na túru do Jeseníků

I když je běžné chodit po horách podle turistické mapy, zeměpisné souřadnice, které vám sdělí běžná GPS v chytrém mobilu, vám dopomohou k nalezení tzv. kešky. Jedná se o skrytou schránku s logbookem z celosvětové hry geocaching, díky níž můžete objevovat méně navštěvovaná, přesto však stále atraktivní místa v různých lokalitách. Tato hra, která je na pomezí sportu a turistiky, spojuje po celém světě lidi se zájmem o aktivní trávení volného času za pomocí moderních technologií.

Jeseníky jsou hezké v létě i v zimě

V Jeseníkách vám příjemně uběhne čas v létě při turistice po horách, stejně jako v zimě při zimních radovánkách na sněhu. Společně se svými dětmi můžete v rámci geocachingu objevovat ukryté kešky nebo sbírat turistické známky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak vyrazit se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.