Tipy, co podniknout v Beskydech

Rozhodli jste se zamířit do Beskyd? Udělali jste rozhodně dobře! Beskyd jako takové jsou tou největší chráněnou krajinnou oblasti v České republice. Málokdo ví, že se však nerozprostírají jenom u nás, ale také v zahraničí. Sahají dokonce až na Ukrajinu. Beskydy jako takové jsou každým rokem stále více a více navštěvovanější. Důvodem jsou pravděpodobně možnosti, které toto pohoří nabízí. Každý si přijde na své. Je zde mnoho možností pro milovníky turistiky, také je tu řada výletů pro ty, kteří upřednostňují brouzdání po hradech, zámcích a zříceninách, taktéž si přijdou na své ti, jež touží po odpočinku a klidu. Přece jen wellness v Beskydech je mnoho, řada se nachází ve velice luxusních penzionech.

luxusní penzion v Beskydech

Až se tedy ubytujete v luxusním penzionu v Beskydech, možná se budete ptát na to, co v Beskydech tedy podniknout. Máme pro vás několik tipů, co vidět a kam se vydat. 

Tipy, co podniknout v Beskydech

  • Lysá hora je vrchol, který by měl zdolat každý návštěvník Beskyd. Jedná se totiž o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, na který vede nejedna cestička. Vydejte se třeba po Bezručově výplazu. 
  • Vodní nádrž Šance je oblíbená hlavně během léta, kdy lidé mají chuť zajít k vodě nebo se jen tak procházet. K vodní nádrži vede několik cestiček, při procházce můžete pozorovat okolní vrchy Beskyd. 
  • Jurkovičova rozhledna je velice populární, a to hlavně proto, že se nachází v blízkosti Valašského muzea v přírodě. Vyhlídková plošina je ve výšce devatenáct metrů, dokonce jsou z ní vidět částečně i Javorníky. 
  • Beskydské nebe je menší verzí stezky v korunách stromů, která je dnes tak oblíbená. Najdete ji na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. 

Hukvaldy se také nachází v Beskydech. Jedná se o obec proslulou zdejší zříceninou hradu, jež je jednou z největších zřícenin na Moravě. Kromě toho se zde nachází krásná obora, kde je k vidění socha lišky Bystroušky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.