Tip na výlet do českých hor

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

K nejkrásnějším místům v České republice patří bezesporu Národní park Šumava. A v něm malá obec Kvilda, která se nachází nedaleko hranic s Německem, přímo v samém srdci parku. Právě sem míří dnešní tip.

Na Kvildu v létě i v zimě

Kvilda je oblíbená mezi turisty prakticky po celý rok. V zimě sem samozřejmě míří především milovníci lyžování. Ani během léta tu ale není liduprázdno, to se v okolí pohybují trekaři, kteří využívají desítky kilometrů zdejších značených cest a stezek, které je zavádějí na spoustu zajímavých lokalit.

S ubytováním na Kvildě nebudete mít problém

Pokud vás zajímá, jaké jsou možnosti ubytování, pak vězte, že nejlepší zkušenosti jsou s apartmány Kvilda. Ty se nacházejí přímo v obci. Pro vyznavače zimních sportů jde o ideální řešení, penzion Kvilda totiž leží přímo pod tamní sjezdovkou. Ta sice není nijak náročná, na rekreační lyžování však dostačující. A pokud vás neuspokojí, stačí se vydat do pár kilometrů vzdáleného ski areálu na Zadově, kde najdete kolem 10 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností.

Užijete si krásné přírody a čerstvého vzduchu

Ubytování na Horské Kvildě má své kouzlo. Pobudete ve vyšší nadmořské výšce, užijete si čerstvý vzduch. Jaký to rozdíl oproti ovzduší v Praze či Plzni. Z Kvildy se můžete vypravit na výlet třeba k nedalekému pramenu Vltavy či do Vimperka.

Co se týče samotného ubytování, penzion Kvilda nabízí ubytování v celkem 4 moderních apartmánech, které jsou mimořádně prostorné. Do největšího z nich se bez problémů vejde 8 lidí, takže sem můžete v klidu vzít celou rodinu i s přáteli.

Lyže si můžete vypůjčit

A ještě jedna poznámka na závěr. Ti z vás, kteří si náhodou doma zapomenou lyže, nemusí zoufat. Přímo v penzionu totiž funguje půjčovna lyží, kde vám rádi zapůjčí kompletní lyžařské vybavení. Stálí zákazníci navíc získávají výraznou slevu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa, Léto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *