Tip na prodloužený víkend: Tradiční vánoční trhy v Praze

flickr.com

Jelle / flickr.com

V neděli 30. listopadu s východem první večerní hvězdy začíná advent. Kouzelné období čekání na Vánoce, jehož atmosféra pohltí každého. K předvánočnímu období neodmyslitelně patří vánoční trhy, které se konají ve většině měst naší republiky. Přesto však mnoho lidí neodolá vábení pražských vánočních trhů, které mohou směle konkurovat vánočním trhům v dalších evropských velkoměstech. Jak budou probíhat ty letošní?

Pražské vánoční trhy 2014

V Praze se vánoční trhy konají na mnoha místech, ale ty největší probíhají na Staroměstském a Václavském náměstí, kde je nejen nejvíce stánků a bohatý kulturní program, ale krom vánoční atmosféry zde na vás dýchne i kouzlo staré Prahy.

Využijte mimosezónních cen za ubytování v Praze a zůstaňte přes víkend

Vánoční trhy začnou v sobotu 29. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2015. Hned první den v 17 hodin proběhne slavností rozsvícení vánočního stromu, který je umístěn na Staroměstském náměstí a letos připutoval z Benešovska. O nevšední zážitek se postará doprovodná světelná show.

Na co se můžete těšit?

Ve všech stáncích naleznete vánoční zboží, nakoupíte mnoho originální dárků a vánočních dekorací, které mohou posloužit i pro vaši inspiraci při vlastní domácí tvorbě vánoční výzdoby. Chybět nebudou ani stánky s perníčky, cukrovím, ale také s trdelníky, které provoní náměstí a proti chladnému počasí můžete příjemně bojovat popíjením lahodného punče nebo svařáku.

V odpoledních hodinách bude dotvářet atmosféru doprovodný program. Z pódia budou znít vánoční kolegy a písně v podání souborů z celé republiky

V předvečer svátku svatého Mikuláše se potom můžete s dětmi vypravit na mikulášskou show s nadílkou pro děti, řadou soutěží a dalších překvapení.

Staroměstské náměstí a vánoční trhy, zdroj: flickr.com

Staroměstské náměstí a vánoční trhy, zdroj: flickr.com

Předvánoční Praha

Hlavní vánoční ruch se odehrává na Staroměstském a Václavském náměstí, ale toužíte-li po klidnějších a komornějších trzích, hned v blízkosti staré Prahy se konají klidnější trhy na Náměstí Republiky, které však končí na Štědrý den. Od 5.do 7.12. se dále konají trhy na výstavišti, kde vás čeká rovněž vánoční zboží, keramika, dekorace a příjemný doprovodný program.

V období adventu se v Praze koná množství adventní koncertů známých zpěváků i skupin, dále můžete navštívit vánoční koncerty vážné hudby i Českou mši vánoční.

Vánoční atmosféru však můžete nasát i bez přítomnosti nákupní horečky. Procházka vánočně vyzdobenou historickou Prahou je pohlazením pro duši, obzvlášť ve večerních hodinách, kdy vše svítí jako v pohádce.

Vánoční Praha pro mimopražské

Mimopražští návštěvníci vánočních trhů často nestihnou vychutnat vše, co předvánoční Praha nabízí. Chcete-li se však v předvánočním shonu zastavit a užít poklidné atmosféry, která by k adventu měla patřit především, udělejte si čas strávit v Praze prodloužený víkend.

Budete si moci projít trhy bez zbytečného chvatu, užijete si poklidnou procházku večerní nasvícenou Prahou nebo navštívíte některý z koncertů. I v našem hlavním městě najdete možnost ubytování za příznivou cenu.

Například penzion v Praze – Rezidence topolová, nabízí ubytování hned několika typů od ubytování v hostelu (od 260 Kč/osobu/noc), přes ubytování typu penzion až po hotelové pokoje či celé apartmány (od 735 Kč/apartmán/noc).

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Tipy od čtenářů, Vlakem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *