Technické muzeum v Praze láká po znovuotevření na zbrusu nové výstavy

Zdroj: wikipedia.org

V polovině února 2011 se znovuotevření dočkalo Technické muzeum Praha. Po dlouhých 4 letech, během nichž se opravovala budova samotná i vnitřní uspořádání, se pyšní osvědčenými výstavami i zcela novými – o architektuře, fotografování a stavitelství.

I když je muzeum již otevřeno, rekonstrukce i nadále probíhá. Ukončení je plánováno v tomto roce, celkové finanční náklady se pohybují kolem částky 350 milionů korun. Původní plán počítal s 11 expozicemi, k dnešnímu dni jich je ovšem 5. Důvodem ústupku jsou především velice vysoké náklady spojené s restaurováním exponátů.

Jaké expozice můžete v muzeu vidět?

V muzeu je možné si prohlédnout 5 stálých expozic – dopravy, architektury, astronomie, tiskařství a fotografický ateliér. Dále se bude jednat ještě o unikátním projektu –  výstavě hornictví s umělou štolou, která se nachází pod budovou muzea.

Ceny vstupného:

  • Základní cena: 170 Kč
  • Snížená cena: 90 Kč
  • Rodinné vstupné: 370 Kč

Pro návštěvníky je také nově otevřena kavárna, kde se mohou před nebo po prohlídce občerstvit, podávají se zde studené a teplé nápoje, chuťovky i hlavní jídla.

Otevírací doba:

  • Pondělí: zavřeno
  • Úterý – Pátek: 9:00-17:30
  • První Čtvrtek v měsíci:  9:00-20:00
  • Sobota a Neděle: 10:00-18:00

Kde se muzeum nachází?

Technické muzeum se nachází na Kostelní 42, 170 78 Praha 7. Pokud budete cestovat městkou hromadnou dopravou, je nutné se dostat na zastávku Letenské náměstí (tramvaj). Nejbližší metro je stanice Hradčanská na lince A nebo stanice Vltavská na lince C, kde musíte pokračovat tramvají na výše uvedenou zastávku. Před budovou muzea lze rovněž zaparkovat na placeném parkovišti.

Návštěva muzea je skvělým tipem na rodinný víkendový výlet, díky kterému se všichni členové dozvědí spoustu zajímavostí a budou mít jedinečnou šanci prohlédnout si na vlastní oči věci, o kterých mohou běžně jenom číst nebo je sledovat v televizi.

Zvětšit mapu

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Evropa se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *