Spojené arabské emiráty zažívají boom po zrušení víz pro české turisty

zdroj: redakce

zdroj: redakce

Stále více turistů láká exotická dovolená. Avšak od cesty do oblíbeného Egypta či Tuniska odrazuje tamní nestabilní situace. Velký boom naopak zažívají Spojené arabské emiráty. Ty nabízí exotickou dovolenou, bezpečnost a velkým plusem je také nedávné zrušení vízové povinnosti. Podívejte se, co vám může dovolená ve Spojených arabských emirátech nabídnout.

Od roku 2014 žádná víza

Zájem o pobyty ve Spojených arabských emirátech se u českých turistů rapidně zvýšil. Velmi rádi vymění politicky nestabilní Egypt a Tunis za bezpečné emiráty, které mohou nabídnout podobně příznivé podnebí.

Největší zvýšení zájmu o cesty do Spojených arabských emirátů se však projevilo po zrušení vízové povinnosti při cestě do této země. Od března 2014 vám při cestě do emirátů postačí pouze platný cestovní pas.

Zrušení vízové povinnosti nejen zlevnilo dovolenou, ale také výrazně zjednodušilo individuální turistiku.

Zrušením vízové povinnosti si turisté ušetří nejen nepříjemné papírování, které většinu lidí samo o sobě odradí. Pořízení víz také nebylo zadarmo. Proto po jejich zrušení ušetří turisté kolem 1 700 Kč na osobu. Nejlevnější zájezdy na akce Invia.cz tak lze zakoupit již od 13 000 Kč.

Dubai Marina, zdroj: redakce

Dubai Marina, zdroj: redakce

Cenově výhodné letenky

Cesta do Spojených arabských emirátů je pohodlná díky přímému letu, který startuje z Prahy. Doba letu je přibližně pět hodin. Pro zákazníky je velkou výhodou, že na této trase zajišťují přepravu tři dopravní společnosti Emirates, SmartWings a Flydubai, které spolu přímo bojují o cestující. Díky konkurenčnímu boji se ceny letenek výrazně snížily. Zpáteční letenka lze zakoupit již od 6 000 Kč. I proto se cesty do Spojených arabských emirátů staly skutečně dostupnými.

Kromě zvýšeného zájmu o zájezdy do Spojených arabských emirátů s cestovní kanceláří, přibylo také individuálních turistů, kteří si cestu do této exotické země plánují po vlastní ose. Nejlepší ceny naleznete s pomocí slevy Pelikan.cz.

Tradiční dopravní prostředek přes Dubai Creek

Tradiční dopravní prostředek přes Dubai Creek

Co čeká turisty ve Spojených arabských emirátech?

Turisté jezdí do Spojených arabských emirátů především za mořem a teplem. Průzračná voda, rozsáhlé a čisté písečné pláže učarují každému. Výhodou je i stálé počasí, které vám s největší pravděpodobností dovolenou rozhodně nepokazí.

Sluncem prozářené dny nahrávají koupání v moři i relaxaci na plážích. Spojené arabské emiráty jsou vhodné i pro zimní dovolenou. Naopak v letních měsících se zde dočkáte až 40ti stupňů ve stínu, což nemusí být každému příjemné. I když u moře se i tyto teploty snáší lépe.

Sheikh Zayed Road, zdroj: redakce

Sheikh Zayed Road, zdroj: redakce

Turisty láká pochopitelně i bezpečnost země a její bohatství. Vzhledem k místnímu bohatství zde naleznete ohromující výškové budovy, luxusně zařízené a vybavené hotely, ale také třeba umělý ostrov ve tvaru palmy a další zajímavosti. Při poznávání země můžete navštívit také poušť, která zabírá většinu rozlohy Spojených arabských emirátů.

Využijte slevové kupóny a kódy na zážitky na kupono.cz

Přestože je území pouště nehostinné, nabízí uchvacující a nezapomenutelný pohled na nekonečné písečné duny. Ve Spojených arabských emirátech naleznete pouště s různě zbarveným pískem od šedivého, přes béžový až po červený.

Dubaj již dávno není jen poušť, zdroj: redakce

Dubaj již dávno není jen poušť, zdroj: redakce

Dodržujte pravidla

Ve Spojených arabských emirátech se řada pravidel řídí islámem. I turisté se zde musí řídit některými přísnými pravidly. Zapomeňte na opalování bez plavek nebo na výraznější projevy náklonnosti ke svému partnerovi na veřejnosti.

Návštěvu Spojených arabských emirátů ocení rovněž milovníci nakupování. Luxusní nákupní centra nabízí nejen podívanou pro oči. České turisty zaujmou také nižší ceny elektroniky a značkového oblečení.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie, Letecky, Léto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *