Spojené arabské emiráty stále více lidí nahrazují dovolené v Egyptě nebo Tunisku

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Blíží se velké prázdniny a s nimi čas dovolených. Velké procento Čechů pravidelně jezdí k moři. Velmi oblíbenými lokalitami bylo Tunisko či Egypt. Ale v důsledku zhoršující se bezpečnostní situace, klesá zájem o tyto severoafrické destinace. A to i přes snížení cen zájezdů. Lidé dávají přednost bezpečnějším lokalitám. V popředí zájmu se drží oblíbené Chorvatsko, Španělsko a neustále se zvyšuje zájem také o Spojené arabské emiráty, které, podobně jako Egypt, mohou nabídnout nádech exotiky.

Čím lákají SAE turisty?

Spojené arabské emiráty jsou velmi bohatou a rozvinutou zemí. To především díky nalezištím ropy, i když dnes již jim plyne více peněz z turismu. A jsou zároveň zemí velkých rozdílů. Ve velkých městech pulzuje život, vyrostla zde velká obchodní i zábavní centra podle západních vzorů, pláže lemují hotelové komplexy mezinárodních řetězců např. Accor hotels. Cizinci (především nezahalené ženy) zde nejsou ničím zvláštním. Nemusíte mít tak obavy z návštěvy této islámské země.

Nejvyšší koncentrace mrakodrapů na světě, zdroj: wikipedia.org

Nejvyšší koncentrace mrakodrapů na světě, zdroj: wikipedia.org

V malých městečkách a vesnicích naopak plyne život poklidným tempem. Ženám je v takových místech doporučováno volné oblečení zakrývající paže i nohy, aby se nestaly středem pozornosti mužské části obyvatelstva.

Návštěva možná celoročně

Turisty lákají především celoročně příjemně vysoké teploty vzduchu i moře. Okouzlí vás rozlehlé čisté písečné pláže a průzračné moře. Celoročně krásné počasí umožňuje strávit zde i příjemnou zimní dovolenou v Dubaji.

Během naší zimy je teplota moře mezi 22 a 23°C. Teplota vzduchu dosahuje 24-28°C. V létě zde teploty vzduchu stoupají až ke čtyřicítce. Ne každý taková vedra dobře snáší, i když při pobytu u moře se teplota vzduchu jeví pocitově o něco nižší.

Sandboarding — oblíbená zábava v Dubaji. zdroj: wikipedia.org

Sandboarding — oblíbená zábava v Dubaji. zdroj: wikipedia.org

Při poznávání země můžete navštívit také poušť, která na vás zapůsobí svými nekonečnými dunami. Každá z místních pouští navíc zanechá jiný dojem, protože zde naleznete pouště s různě zbarveným pískem od šedého až po červený.

Aktivity během pobytu

Kromě typického relaxování u moře nabízí Spojené arabské emiráty i další náplň volného času. Velmi lákavé jsou návštěvy velkých měst s jejich výraznými moderními výškovými stavbami. Kromě obdivování novodobé architektury můžete zakusit i opojení z nakupování. V moderních nákupních centrech se stovky obchodů nakoupíte překvapivě levně, především oblečení a elektroniku.

U moře si můžete vyzkoušet oblíbené vodní sporty. A pokud se vám zachce si uprostřed vedra zalyžovat, vyrazte do Dubaje. Zde vás v nejvyšší nákupním středisku světa nadchne krytý lyžařský areál Ski Dubai.

Cestování

Pro občany České republiky byla v roce 2014 zrušena vízová povinnost. Proto je cestování do SAE v současnosti daleko jednodušší. Stačí vlastnit cestovní doklad, jehož platnost bude trvat ještě půl roku po konci vaší plánované dovolené.

Let do SAE trvá pět až šest hodin a dobrou zprávou je, že z Prahy sem létají dokonce přímé spoje. Pro zákazníky je velkou výhodou konkurenční boj leteckých společností, který tlačí ceny letenek hodně dolů. O to výhodněji lze tuto exotickou dovolenou pořídit.

Milovníky techniky jistě láká i fakt, že letecká společnost Emirates na této lince nasadila také největší dopravní letoun Airbus A380. Na pražské letiště ho chodí vyhlížet a obdivovat řada lidí.

Jste mimopražští a čeká vás brzký ranní nebo pozdní večerní návrat? Doporučujeme využít k přespání hotel Novotel v Praze.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Asie, Letecky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *