Šárka strávila 2 měsíce na stáži v Karibiku! Teď pomáhá dalším, aby to mohli zažít také

Snem téměř každého z nás je zažít dovolenou na exotickém ostrově se sluncem zalitým pískem a průzračně čistou vodou. Co kdybyste mohli na takovém ostrově nejenom trávit dovolenou, ale i pracovat a žít 6 měsíců? Šárka Kromerinská strávila dva měsíce na jednom ze 700 bahamských ostrovů, kde stážovala v luxusním pětihvězdičkovém hotelu. Po návratu domů dává příležitost dalším, aby mohli zažít neopakovatelnou životní zkušenost jako ona. Jak se dostala do Karibiku, jaká byla její náplň práce a jak trávila svoje volné dny? Dočtete se v následujícím rozhovoru se Šárkou.

stáž karabik

Jakou stáž jste absolvovala? 

Absolvovala jsem dvojměsíční stáž v Karibiku přímo na Bahamách v hlavním městě Nassau na ostrově New Providence. Pracovala jsem v oboru food a beverage. Prošla jsem různými pozicemi a pracovala jsem například jako hosteska, pomocný číšník nebo hlavní číšník. Absolvovala jsem jen dva měsíce, protože jsem nemohla zůstat déle kvůli práci na Slovensku pro společnost Smaller Earth, která poskytuje různé programy prací a stáží v zahraničí. Na stáž mě vyslali, abych zjistila, jak to funguje a mohla jsem svoje zkušenosti předávat uchazečům.

Na jakých místech v Karibiku můžou zájemci absolvovat stáž? 

V Karibiku momentálně pracuje naše společnost se značkou rezortů Sandals Resorts International, a proto je možnost zúčastnit se stáže na různých ostrovech, kde se nacházejí tyto rezorty. Momentálně je to Jamajka, Bahamy, Barbados, Antigua, Grenada a Sv. Lucia.

Jak probíhal váš typický pracovní den? 

Můj pracovní den začínal v 8 ráno. Do rezortu jsem přicházela okolo 7:45. Museli jsme jít zaměstnaneckým vstupem, kde byla i bezpečnostní prohlídka. Tam nás zkontrolovali jako na letišti, jestli s sebou neneseme nějaký kovový nebo nebezpečný předmět. Měli jsme i přísný zákaz nošení telefonů do rezortu. Do práce jsem musela přijít už v předepsané uniformě, se jmenovkou a ID kartičkou, kde byla moje fotka a jméno. Po příchodu jsem šla do restaurace, kde jsem v ten den měla pracovat. Pracovní směna mi začala snídaněmi pro hosty, které většinou trvaly do 11. hodiny. Po snídaních jsme vždy restauraci uklidili a připravili na další servírované jídlo – oběd nebo večeři. Okolo poledne jsem měla přestávku na oběd. Po obědě jsem se vrátila do restaurace a začali jsme servírovat oběd pro hosty. Před otevřením restaurace jsme si s kolegy a manažery dali krátký rozhovor, kdo, co a kde bude dělat a co bychom měli zlepšit. Práci jsem končívala v 16 hodin. Po odchodu z práce mi opět zkontrolovali tašku, jestli něco z rezortu nevynáším. 

Karibik

Co vám stáž v Karibiku dala a proč byste ji doporučili mladým lidem?  

Pro mě stáž v Karibiku znamenala hlavně poznávání nové země. Moc jsem se těšila na dva měsíce strávené u moře a využila jsem každou volnou chvíli trávením volného času na pláži. Kdo může říct, že žil dva měsíce na Bahamách? ☺ Stáž v Karibiku je nejen dobrá pracovní zkušenost, ale i možnost jak bydlet sám v zahraničí a osamostatnit se od rodičů. Tato stáž v Karibiku pomůže studentům nebo absolventům při hledání práce v Čechách. Není to plus jen pro ty, kteří budou hledat práci v hoteliérství, ale i pro ty, kteří se chtějí zlepšit anglický jazyk. Za 6 měsíců si dokážou zlepšit svoje dovednosti, ať už jazykové nebo pracovní. Také poznají novou zemi, kulturu a navážou doživotní přátelství s lidmi z různých koutů světa.

Jak probíhal proces výběru stáže od začátku až po přílet na místo?

Proces je velmi jednoduchý – stačí se jen přihlásit na webové stránce, zaregistrovat, vyplnit přihlášku a počkat, kdy společnost zařídí skype pohovor se zaměstnavatelem v Karibiku. Můj skype pohovor jsem měla někdy v průběhu dubna, trval asi 10 až 15 minut, v nichž jsme se bavili o mých zkušenostech a HR manažerka mi vyprávěla o nabízené práci a ostrově, kde měla volné místo. Po skype pohovoru mi do několika dní poslali potvrzující list, kde jsem měla přesně napsané informace o pozici, rezortu a uniformě. Potom jsem si zařizovala dokumenty a jejich překlad. Do týdne jsem měla všechno zařízené a společnost tyto dokumenty poslala přes FedEx zásilku na Bahamy. Odeslání trvalo asi týden, po přijetí manažer HR odnesl dokumenty na úřady na Bahamách. Následně jsem čekala na schválení pracovního povolení, které trvalo několik týdnů. Po schválení mi společnost koupila letenku, zajistila pojištění a dohodli jsme poslední detaily před odjezdem.

zájemce o stáž

Co musí udělat uchazeči o stáž? Jste jim během procesu nápomocní? 

Pro zájemce o stáž zabezpečujeme asistenci s vyplněním online profilu, aby si byli 100% jistí, že k zaměstnavateli jdou s dokonalým CV. Samozřejmě připravíme skype pohovory, kterých se zúčastní buďto doma, nebo když chtějí, můžou i u nás v kanceláři. Po přijetí na konkrétní ostrov si budoucí stážisté zařídí dokumenty a jejich překlady. Dokumenty se v rámci ostrovů trochu liší, ale účastníci dostanou checklist, co vše je potřebné. Poté, když nám odevzdají všechny dokumenty, pošleme je na naše náklady FedExem na konkrétní ostrov a HR oddělení zabezpečí podání dokumentů na schválení. Uchazečům zařídíme i letenku podle jejich preferencí, také zdravotní pojištění na dobu pobytu a předodletové setkání, kde je seznámíme se všemi podstatnými informacemi, které před vycestováním potřebují vědět.

Chcete zjistit více informací o možnosti stáže na některém z karibských ostrovů? Klikněte na https://www.resortleaders.com/cz/.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.