S autonavigací nebo GPS modulem v mobilním telefonu se nikde neztratíte

Cestujete-li autem do neznámých krajin, pak se jistě neobejdete bez plánovače trasy.

Zdroj: shutterstock.com

Pryč jsou doby, kdy jste potřebné informace museli luštit z papírových map, moderní technologie umožňují nechat se na cestách doslova vést. Pořídit si můžete samostatný přístroj GPS nebo se spolehnout na GPS modul v mobilu.  

Navigace se v současné době těší obrovskému zájmu a oblibě. Nabídka trhu se poptávce velmi rychle přizpůsobila, a tak můžete tohoto pomocníka na cesty vybírat s přihlédnutí na různé parametry. K nejznámějším značkám patří TomTom, iGo, Garmin, Mio. Při výběru je třeba si uvědomit, co od autonavigace očekáváte a jak ji budete využívat.

Autonavigaci, nebo telefon?

Mnozí lidé, kteří chtějí využívat těchto interaktivních map, nevědí, pro jakou možnost se rozhodnout. Zda investovat do nákupu samostatného přístroje, nebo se poohlédnout spíše po mobilu, který bude vybaven GPS modulem.

Víte, že existují i speciální turistické navigace včetně speciálních turistických map?

Obě varianty skýtají výhody a nevýhody. Pro autonavigaci jasně hovoří funkčnost a komplexní řešení, které nijak nezasahuje do ostatních možností, jak je tomu u mobilu, ve kterém modul GPS spotřebovává obrovské množství energie z baterie. Oproti tomu autonavigaci si nelze vzít jen tak do kapsy na výlet nebo k orientaci v cizím městě, což umožňuje mobilní telefon.

Pokud si koupíte mobilní telefon Nokia, získáte automaticky zdarma doživotně aktualizované mapy včetně navigace.

Jak je vidno, obě řešení nabízí svým uživatelům přednosti i nedostatky, které je třeba zvážit podle individuálních preferencí.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy od čtenářů se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *