Rozšiřte řady cyklistů a jezděte pro dobrou věc

Mezi českými cyklisty najdete hrstku nadšenců, kteří svému bicyklu nedopřejí odpočinek ani v zimě. Někteří se naopak musí přemlouvat, aby vůbec během letní sezóny šlápli do pedálů. Vypadá vaše kolo stále jako nové nebo je značně poznamenáno najetými kilometry? Že žádný dvoukolák ještě nevlastníte? A není to škoda? Což takhle s novým rokem přijmout i novou výzvu?

Když (ne)jezdíte na kole

Jízdní kolo je skvělou příležitostí, jak si zocelit fyzičku, ušetřit peníze za benzín, a dostat se do končin, kde s autem zkrátka neuspějete. Jízdou na bicyklu můžete získat nové přátele, rozšířit okruh těch stávajících a prostřednictvím šikovných aplikací pomáhat díky ujetým kilometrům. Mimo jiné má cyklistika další benefity, například se vyhnete otravným zácpám, nemusíte si vyřizovat řidičák a dále si po náročném výšlapu můžete bez výčitek dát za odměnu nějakou dobrotu v oblíbeném stánku. Vyjma pár měsíců lze cyklistiku bezpečně provozovat celý rok, počet cyklostezek kvapem narůstá a s nimi se zvyšuje i počet zájemců o tento druh sportovní aktivity.

Sport pro každého

Při výběru kola vždy záleží, jaké s ním máte plány. Pakliže potřebujete pomocníka, s nímž si čas od času zajedete do města na nákup, vystačíte si s městským typem. Budete-li se na místo dopravovat spíše po silnici, vyberte si k tomuto účelu uzpůsobené silniční kolo. Na lesních cestách a v méně přístupných terénech oceníte vlastnosti horských modelů. V posledních letech se taktéž uplatnil trend elektrokol, která jsou vhodná pro starší ročníky i lenochy. Stále častěji pak nacházejí využití u aktivních jedinců s omezenou možností pohybu.

Kolo či koloběžka – přibalte je na cesty

Chcete-li si dát do těla trochu jiným způsobem, není od věci pořídit si koloběžku, která bude bavit nejen vás, ale také vaše děti. Jízdní kolo i koloběžka jsou zároveň skvělým vybavením na dovolenou. Nejlépe si vyberete v tematicky zaměřených prodejnách, kde vám zkušení prodejci poradí s nejvhodnějším kolem, a to s ohledem na váš věk, kondici a finanční požadavky. Třeba vás adrenalinová jízda upoutá natolik, že si zanedlouho pořídíte cyklistický dres a ostatní doplňky určené k jízdě na bicyklu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Jak vyrazit se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.