Rakousko už vás nebaví? Vyzkoušejte lyžování v Itálii

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Spousta lyžařů má již rakouské areály projety křížem krážem a hledá změnu. V zásadě tak stojí před rozhodnutím, zda se vydat dále do západní Evropy na úpatí švýcarských a francouzských Alp nebo zvolit italské Dolomity. Právě ty se stávají v poslední době oblíbené u českých lyžařů. Co vás tam čeká?

V Itálii se nachází 35 větších lyžařských středisek, které jsou rozděleny do 7 hlavních oblastí (Aosta Valley, Friuli, Lombardy, Piedmont, Province of Trento, South Tyrol a Veneto). Celkem se uvádí přes 3 300 kilometrů sjezdovek. A jaké je italské nejlepší středisko?

Cervinia – lyžování pod vrcholem Matterhornu

Nejvyšší lanovka vás vyveze až do 3899 m.n.m ve středisku Cervinia. Jedná se tak o nejvýše položenou lanovku v Alpách. Jak je to možné? V okolí se nachází samé čtyřtisícovky. Kromě Matterhornu 4 478 m.n.m. ještě Monte Rosa 4 634 m.n.m. a další.

V tomto středisku se můžete těšit na 350 kilometrů upravených sjezdovek od modrých až po černé. Nejdelší sjezdovka z Klein Matterhornu měří 17 kilometrů s převýšením přes 2 300 metrů! Avšak čeští lyžaři toto středisko příliš nenavštěvují, protože leží až na hranicích se Švýcarskem a z Prahy je cesta dlouhá přes 1000 kilometrů.

A jaká italská střediska jsou u našinců neoblíbenější?

Mezi neoblíbenější patří zejména ty, které se nachází blíže u hranic s Rakouskem. Patří sem Livigno, Val di Sole, Val Gardena, Cortina d’Ampezzo nebo Sella Nevea.

Nezapomeňte, že v Itálii je uzákoněna povinnost mít při sjezdovém lyžování a snowbordingu ochrannou přilbu pro děti mladší 14 let

Ceny v Itálii

Jeden z důvodů, proč se Itálie stává alternativou k Rakousku jsou právě velmi podobné ceny. Obyčejné jídlo, Italové mají vynikající těstoviny, se dá koupit v ceně €7-10, pivo pak kolem €3.

Počasí v Itálii

V diskuzích na cestovatelských webech narazíte na názor, že v Itálii bývá lepší počasí než v Rakousku. Střediska jsou často výše položena, takže máte vyšší pravděpodobnost, že bude mrznout a sníh bude ideální. Tato praxe se však obtížně ověřuje. Jaké jsou vaše zkušenosti s počasím v Itálii?

Zájezd na poslední chvíli

Lyžařská sezóna je právě v plném proudu a pokud ještě nemáte žádný pobyt rezervovaný, můžete využít slevy na lyžování. Například 5 denní lyžařský zájezd do italských Alp včetně dopravy a skipasu koupíte již za 3 999 Kč. Tuto a jiné slevy najdete na Slevomat.cz

 

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Evropa, Zima se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *