Proč egyptské středisko Hurghada láká desítky tisíc Čechů ročně?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Egypt je pro turisty velmi lákavou destinací. A to nejen pro ty, kdo chtějí obdivovat starověké památky. Je také ideálním cílem cest za sluncem a koupáním vzhledem k příjemným teplotám, které se tu drží po celý rok. V posledních letech se sice zkomplikovala bezpečnostní situace, ale to se týká zejména hlavního města. Dovolené v Egyptě se tak vyhýbat nemusíte.

Lokalita

Ještě ve druhé polovině minulého století se na tomto místě nacházela pouhá rybářská vesnička. S rostoucím zájmem turistů o tuto lokalitu se však postupně rozrůstala o hotelové komplexy, až vzniklo vyhledávané středisko rozkládající se na více než 15 kilometrech pobřeží.

Hurghada patří k největším a nejvyhledávanějším letoviskům v Egyptě. Nachází se na pobřeží Rudého moře. Let z Prahy trvá 4 až 4,5 hodiny a letadlo během cesty překoná vzdálenost přibližně 3 300 km. Výhodou je, že se létá přímým spojem s přistáním přímo na mezinárodním letišti Hurghada, které je vzdáleno pár desítek kilometrů od města.

Středisko Hurghada je oblíbené pro svou výhodnou polohu, odkud lze podnikat fakultativní výlety za památkami starého Egypta, zároveň nabízí příznivé podmínky pro vodní sporty, především pro potápění. Pod povrchem moře se nabízí pohled na nádherné korálové útesy i pestrobarevné ryby. Začátečníci mohou využít služeb česky hovořících instruktorů potápění.

V kombinaci s nádhernými písčitými plážemi a příznivými cenami (i v případě zájezdů all-inclusive) se Hurghada řadí mezi nejlákavější dovolenkové destinace. Podívejte se na jeden z mnoha last minute zájezdů do Hurghady.

Klima

Hurghada se pyšní velmi příznivým počasím po celý rok. Prší zde miminálně, největší množství srážek zde spadne v měsíci listopadu, tento fakt se vyplatí zohlednit při výběru termínu dovolené.

Teploty vzduchu během letních měsíců málokdy klesnou pod 33 °C a mohou vystoupat i ke 40 °C.  V květnu, září a říjnu se průměrná teplota stále pohybuje kolem 30 °C a teplota vody se drží na příjemných 24-26 °C. V případě levných last-minute zájezdů v období jara či podzimu proto není nutné váhat, počasí vás nemůže nemile překvapit.

Dovolenou v Hurghadě lze trávit i v zimě. V nejchladnějších měsících, tj. od prosince do února, můžete očekávat teploty kolem 21 °C a otužilci možná nepohrdnou teplotou vody kolem 18 °C.

Bezpečnost cestování do Egypta

Po bouřlivých letních měsících plných nepokojů zájem o cesty do Egypta klesl. Na podzim se situace v zemi zklidnila a je pod kontrolou vládních ozbrojených jednotek. Proto byl ke dni 13.11.2013 zrušen výjimečný stav a zákaz nočního vycházení.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje cestovat do Egypta pouze v nutném případě, ale jinak je tomu u rudomořských letovisk, kde je situace v současnosti klidná. Cestování do rudomořských letovisk je proto bezpečné. Nedoporučuje se však cestovat mimo přímořská turistická centra, proto výlety za egypskými památkami jsou téměř vyloučeny. Ale pokud hlavním cílem vaší cesty do Egypta nejsou jen památky, ale slunce, moře, pláž či vodní sporty, může být Hurghada pro vás to pravé.

Alternativně si můžete vybrat last minute do Egypta do jiného střediska – Marsa Alam, Taba nebo Sharm el Sheikh.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Afrika, Léto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *