Přestavby na elektrokolo vám umožní vyjet každý kopec bez velkého úsilí

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Máte rádi cyklistiku, ale bojíte se jezdit na kole do hor, protože nemáte takovou fyzičku, abyste zvládli náročné horské terény. Pak si nechte na své kolo namontovat elektroset a rázem vyjedete každý kopec bez velkého úsilí.

Konec trápení na každém kopci

Mezi největší výhody elektrokola patří to, že vám v náročnějším terénu motůrek pomáhá při šlapání. Neznamená to, že by za vás kolo jelo „samo“. Šlapat musíte i tak, ale motůrek zvyšuje výkon a výjezd do kopce je pak mnohem méně bolestivý a namáhavý.

Výrazné úspory lze dosáhnout tím, že si kolo necháte přestavět na elektrokolo dodatečně

V případě elektrokola přestavby provádí výhradně odborníci. Pokud tedy nejste zrovna zruční domácí kutilové, vždy se raději obraťte na profesionály. Ti vám pomohou vybrat vhodný elektroset s potřebným výkonem. Vyhodnotí také, zda je motůrek vhodné umístit na přední nebo spíše na zadní kolo. Pro vás osobně to sice nehraje žádnou roli, je ale praktické umístit silnější motůrky spíše na zadní kola.

Skvělá pomůcka pro fyzicky méně zdatné jedince i zdravotně indisponované lidi

S elektrokolem budou vaše cyklovýlety daleko větším zážitkem. Můžete se díky němu bez obav vydat i do těch nejnáročnějších kopců, v nichž byste s klasickým kolem měli potíže s jejich vyjetím. I méně zdatní lidé mohou díky elektrokolu vyrážet na dlouhé a náročné trasy, aniž by se domů vraceli zhuntovaní a s nataženými svaly u nohou.

Na kole můžete vyrazit i na delší výlety, jen pozor na maximální dojezd

Jde rovněž o doporučenou pomůcku pro ty z vás, kteří v nedávné době prodělali nějaký úraz a nemohou nohy zatěžovat na maximum jako dříve. Díky podpůrnému elektrickému motůrku nohy zatížíte mnohem méně, přitom bez velkého úsilí zvládnete stejnou porci kilometrů jako před tím, než se vám zranění přihodilo.

Mezi amatérskými cyklisty se elektrokola těší stále větší oblibě. A určitě se za to nikdo nemusí stydět. Je lepší vyjet kopce s lehkou pomocí, než sesedat ze sedla a vést kolo pěšky, že? Přestavba je z finančního hlediska poměrně nenákladnou záležitostí, může si ji určitě dovolit každý majitel bicyklu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *