Představujeme to nejlepší z Libereckého kraje

Cestování po České republice může být stejně zajímavé a obohacující, jako dovolená v zahraničí. Pokud víte, jaká místa navštívit, můžete prožít krásnou dovolenou. Jedním z oblíbených regionů v Čechách je Liberecko. Objevte s námi poklady této části Česka, čeká na vás parádní dovolená v Liberci!

ubytování v Liberci

Liberecký kraj nabízí skvělé podmínky pro ty, kteří mají rádi kulturu ve městech a zároveň si rádi vyjdou na túru do hor. V tomto kraji můžete navštívit severočeskou metropoli Liberec, kouzelné město Jablonec nad Nisou i krásné horské obce v Jizerských horách.

Co navštívit v Liberci a v Jablonci nad Nisou

V Liberci žije přes 100 000 obyvatel a je to páté největší město v České republice. Dominantou je překrásná novorenesanční radnice na náměstí a liberecký zámek. Mezi hlavní lákadla patří liberecká ZOO a jedna z nejhezčích botanických zahrad v Čechách. Určitě se vyplatí vydat se k vysílači a hotelu na Ještědu. Liberec má krásnou novou knihovnu a zajímavé Severočeské muzeum.

Až budete hledat ubytování v Liberci, věřte, že tady budete mít opravdu bohatý výběr. My vám můžeme doporučit například Wellness Hotel Fénix.

Pouhých 9 kilometrů od Liberce leží městečko Jablonec nad Nisou se svými 46 000 obyvateli. Jeho centrum je položené v kopci a najdete tady celkem 3 náměstí. V létě se hlavním magnetem města stává jablonecká přehrada, kde fungují stánky s občerstvením a je možné se tu koupat. Jablonec je známý výrobou bižuterii a sklářstvím. Určitě navštivte místní muzeum.

ubytování v Bedřichově

Relaxace v Jizerských horách

Z Jablonce nad Nisou je to už jen krok do velmi oblíbených a navštěvovaných Jizerských hor. Udělejte si výlet třeba do horského střediska Bedřichov, odkud je možné podnikat spoustu túr. Najděte si stylové ubytování v Bedřichově a zažijte dokonalou pohodu v srdci hor.

Ať budete po Čechách cestovat kdekoliv, dobré tipy na ubytování najdete vždy na Hotel.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.