Představujeme romantický hotel Karlštejn

Abyste strávili romantický pobyt ve dvou, nemusíte nutně jezdit do dalekých exotických krajin. Víkend plný romantiky si můžete dokonale užít i v samém srdci České republiky.  Mezi perly našich památek bezesporu patří hrad Karlštejn. A právě v bezprostřední blízkosti tohoto starobylého hradu naleznete romantický hotel Mlýn, jehož atmosféra dokonale dokreslí společné chvíle ve dvou.

Romantický hotel v historické budově starého mlýna

Hotel Karlštejn získá své neopakovatelné kouzlo především díky využití historické budovy starého mlýna. Existence dvorce s mlýnem je doložena již ze 13. století. Svému účelu mlýn sloužil nejméně 700 let, až do poloviny 20. století. V roce 1990 došlo k přeměně budovy mlýna na hotel. V letech 2002-2003 došlo ke kompletní rekonstrukci stavby. Během ní se hotel proměnil v dokonale moderně vybavenou budovu, která však ctí historii a citlivě v sobě spojuje kouzlo starých časů i pohodlí moderní doby.

hotel Karlštejn

Na atraktivitě přidává hotelu i jeho umístění na břehu řeky Berounky. Hotel je obklopen přírodou a náleží k němu i ostrov uprostřed řeky. Poloha ostrova je jako stvořena pro romantické posezení v altánku. Ale rovněž láká i k pořádání venkovních oslav. Proto je zde připraveno kompletní vybavení pro grilování a venkovní posezení.

Ubytování

Hotel Mlýn disponuje 21 pokoji se 49 lůžky a nabízí stylové ubytování u Karlštejna. Každý pokoj na vás dýchne romantikou díky vybavení stylovým nábytkem. Objednat si můžete dvou nebo třílůžkový pokoj. Ke každému pochopitelně náleží moderní koupelna. A nechybí ani připojení k Wi-Fi.

Pokud ale chcete strávit speciální romantický víkend nebo týden, můžete si zarezervovat romantický pokoj přímo vybavený pro romantický pobyt ve dvou. V létě zase oceníte zvláštní kategorii pokojů vybavených klimatizací.

ubytování Karlštejn

Stravování zajistí stylová rybí restaurace u hotelu Karlštejn, která se nachází přímo v hotelu. Během chladných měsíců rádi využijete útulnosti restaurace vybavené krbem. V létě se naopak příjemně sedí na letní terase s výhledem na řeku. Hotelová restaurace se může pochlubit pestrou nabídkou specialit z čerstvých ryb.

Pro větší akce je připraven salonek s kapacitou 40 osob. Zde se zpravidla pořádají svatební hostiny, rodinné oslavy, ale i firemní akce.

Další aktivity během pobytu

Odpočinkový pobyt si můžete zpestřit v relaxačním centru hotelu. Zde naleznete finskou saunu, Whirlpool i fitness centrum pro aktivnější jedince.

Přestože se hotel Mlýn specializuje na romantické pobyty, nezapomíná ani pobyty párů, které si již pořídily děti. Mladé rodiny rády navštíví domácí ZOO, která rovněž náleží k areálu hotelu. Pohladíte si zde poníky, potkáte oslíky, velblouda, čínské prasátko i kamerunské ovce.

Svatební místo roku 2014 a 2015

svatba Karlštejn

Díky své romantické atmosféře je hotel Mlýn ideálním místem pro pořádání svateb. To dokazuje i jeho úspěch v soutěži o nejlepší svatební místo roku. V letech 2014 a 2015 byl hotel Mlýn odborníky ohodnocen jako nejlepší svatební místo roku. Ale i v předchozích letech byste hotel nalezli na nejvyšších příčkách žebříčku nejlepších svatebních míst.

Svatbu si každý pár naplánuje přesně podle svých představ. Výhodou hotelu Mlýn však je, že dokáže poskytnout kompletní zázemí pro pořádání svateb od zajištění svatební hostiny, přes ubytování hostí až po možnost uspořádat svatební obřad přímo v areálu hotelu.

Obřad

Obřad lze uskutečnit mimo hotel a v hotelu zařídit jen hostinu a ubytování. Ale velice často je využívána možnost uspořádat obřad v romantickém altánku na ostrově uprostřed řeky. Za pěkného počasí může svatební veselí plynule pokračovat svatební hostinou přímo na ostrově, kde jsou připraveny party stany a veškeré zázemí pro venkovní hostiny. Za nepřízně počasí může hostina i obřad proběhnout ve slavnostním salonku Petrarca.

svatební obřad Karlštejn

Mnoho práce s přípravou svatby vám usnadní široká nabídka doplňkových služeb. Objednat můžete vše od svatebního dortu, přes květinovou výzdobu až po fotografa či hudební produkci. Na svatbu v hotelu Mlýn ale můžete objednat i romantickou projížďku kočárem nebo na koních. Ve svůj svatební den si můžete nechat splnit libovolné přání, dokonce i ta méně tradiční. Problém není ani zařízení svatebního letu balonem.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy od čtenářů se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *