Představujeme nejjižnější lyžařské středisko na Slovensku

zdroj: salamandra.sk

zdroj: salamandra.sk

Lyžařská sezona je v plném proudu. Ještě jste se nerozhodli, kam vyrazíte na lyže tento rok? Už se vám omrzela tuzemská lyžařská střediska a poohlížíte se po zimní dovolené v zahraničí? Nemusíte cestovat příliš daleko. Příjemnou zimní dovolenou můžete prožít u našich slovenských sousedů. Nejjižněji položené slovenské lyžařské středisko Salamandra Resort je svou polohou výborně dostupné pro obyvatele západního Slovenska i České republiky.

Kde se Salamandra Resort nachází?

Lyžařské středisko Salamandra Resort je zasazeno v nádherné přírodě Štiavnických vrchů. Středisko leží asi 17 km na západ od Banské Štiavnice. Pocestujete-li z České republiky, můžete zvolit sice trochu delší, ovšem rychlejší, trasu přes Bratislavu, Nitru a potom zamířit na Žarnovicu, která se nachází již pouhých 12 km od cíle. Kratší, ale pomalejší trasa vede přes Uherský Brod, míjí Trenčín, pokračuje přes Partizánske a dále opět přes Žarnovicu. Cesta z Brna zabere necelé 3 hodiny.

Co může Salamandra Resort nabídnout?

Salamandra Resort je plně vybavené moderní lyžařské středisko. Návštěvníky jistě potěší bezkontaktní turniketový systém i umělé zasněžování, které zajišťuje dokonalé podmínky pro lyžování. Lyžařská sezóna zpravidla trvá od prosince do dubna.

Těšit se můžete na jednu středně obtížnou sjezdovku o délce 1 400 metrů s převýšením 271 metrů. Běžkaři se mohou vydat na tři různé tratě o délkách 3,5 až 4,8 km.

K vyvezení na vrcholek můžete využít moderní čtyřsedačkovou lanovku s bublinami. Středisko využijí i rodiny s dětmi, pro něž je zde připraven dětský vlek i lyžařská školka. Nádherný dojem z okolní přírody dotvoří místní přírodní jezero Horný Hondrušský tajch.

V areálu nechybí ani půjčovna lyží a snowboardů, ski servis i obchod s potřebami pro lyžaře. Samozřejmostí je přítomnost záchranné služby, lyžařské školy i restaurace s širokou nabídkou jídel. Samozřejmostí jsou neplacená parkoviště.

Bazén pro hotelové hosty, zdroj: salamandra.sk

Bazén pro hotelové hosty, zdroj: salamandra.sk

Ubytování přímo v areálu lyžařského střediska

Před dvěma lety byl pro zvýšení pohodlí lyžařů vybudován moderní hotel v blízkosti Banské Štiavnice kousek od lyžařského areálu. Hotel se nachází u přírodního jezera, zároveň v centru lyžařského střediska poblíž lanovky a lyžařského vleku.

V hotelu se může ubytovat až 150 osob na 122 lůžkách a 28 přistýlkách. Hotel nabízí klasické dvojlůžkové pokoje, ale myslí také na rodiny s dětmi. Ty mohou využít rodinné pokoje nebo apartmány. Některé apartmány jsou navíc vybaveny kuchyňkou.

Kvalitní a chutné pokrmy na vás čekají v hotelové restauraci a k uhašení žízně se poté můžete přesunout do baru s příjemným krbem.

Po náročném dni na lyžích si tělo zaslouží odpočinek a hýčkání. Za tímto účelem můžete v hotelu navštívit bazén nebo vířivku. K dispozici je zde také sauna, odpočinková zóna nebo můžete pookřát při příjemné masáži. Nezničitelní sportovci se mohou vydat na squash nebo na klidnější biliard.

Zábava i pro nejmenší, zdroj: salamandra.sk

Zábava i pro nejmenší, zdroj: salamandra.sk

Rodiny s dětmi uvítají velký bohatě vybavený dětský koutek s dřevěnými hračkami. Samozřejmostí je i dětský pokojový servis zahrnující dodání dětské postýlky, nočníku, přebalovacího pultu a dalších potřebností přímo na pokoj.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Evropa, Slovensko, Zima se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *