Porovnání levného ubytování v Praze pro baťůžkáře

zdroj: pzm.cz

Praha je město mnoha tváří. Láká na architektonické skvosty a bohatý kulturní život. Abyste prošli Prahu křížem krážem, jeden den vám na to stačit nebude. Pokud nehledáte žádné luxusní hotely, ale preferujete spíše nízkou cenu, nabízí se vám hned několik možností ubytování – vysokoškolské koleje, hostely či penziony. I v hlavním městě se dá levně ubytovat. Kterou variantu ubytování v Praze zvolit?

Vysokoškolské koleje a ubytovny

Nejlevnějšími alternativami ubytování v Praze jsou vysokoškolské koleje a ubytovny, které nabízí možnost dlouhodobého a krátkodobého pobytu. Přední výhodou těchto ubytovacích zařízení je jejich poměrně nízká cena, která na některých kolejích a ubytovnách začíná už na 105 Kč za noc.

Tip: Vyzkoušejte ubytovnu na Praze 10

Tato nízká cena si však vybírá svou daň v podobě menšího soukromí a často i nižší kvality ubytovacích prostor. Zpravidla je najdete na okrajích Prahy a nebývají dostupné pomocí metra, ale musí se přesedat. Pro některé může být výhodou i pestrý život, který na studentských kolejích probíhá během semestru. Ideální je toto ubytování pro partu přátel.

Ukázkový pokoj, zdroj: pzm.cz

Hostely lákají návštěvníky z celého světa

Do skupiny levného ubytování v Praze spadají také hostely. Jsou lepší než koleje, protože jsou přímo vybudovány za účelem ubytování turistů z celého světa. Nejvíce je využívají mladí lidé, kteří chtějí poznat nejen samotné město, ale i místní lidi. Cena v hostelech začíná na 150 Kč za osobu v pokoji pro 6 a více osob.

Ceny ubytování vždy záleží na tom, kolikalůžkový pokoj si zvolíte. Čím vícelůžkový, tím je cena nižší, ale na úkor vašeho soukromí. Pokud ale budete celé dny v pražských ulicích, chodit po památkách a večer se vydáte do divadla na představení, pak vám bude stačit i nejlevnější varianta ubytování.

Nabídka pražských penzionů

Lépe vybavený interiér nabízí penziony, které mají zpravidla pokoje jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové. V penzionu se vám dostane pestřejší nabídka služeb, například co se stravování týče. Objednat si můžete polopenzi, plnou penzi, ba dokonce si i nechat zabalit jídlo s sebou, pokud se chcete vydat na celodenní výlet do pražských ulic.

Tip: Vyzkoušejte penzion na Praze 10

Cena za jednu noc se pohybuje 400 Kč za osobu. Budete-li vícečlenná skupinka turistů, můžete se těšit u mnoha penzionů i na zajímavé množstevní slevy. Penziony jsou většinou rodinného typu a naleznete je po celé Praze. Penzion bychom doporučuji cestujícím párům, kteří vyžadují soukromí.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

1 komentář u Porovnání levného ubytování v Praze pro baťůžkáře

  1. bari007 napsal:

    Osobne bych vsem doporucil couchsurfing, jedine tak OPRAVDU poznate dane mesto a lidi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *