Pončo jako ideální dárek pro každého

Pončo je kus oblečení, jehož původ můžeme vystopovat k indiánům Jižní Ameriky. Dnes se ale toto oblečení zabydlelo na celém světě, a i u nás si pončo získalo velkou oblibu. Ponča jsou dostupná v nespočtu různých podob, z mnoha různých materiálů a pro celou řadu různých příležitostí.

ručníkové pončo

Jednou z nich je pobyt na pláži u vody. Právě pro letní dny je totiž pončo jako dělané. Právě takové pončo je pak také ideálním vánočním dárkem pro všechny, bez ohledu na věk, pohlaví nebo styl.

Proč pončo na pláž?

Pončo je volný přehoz, někdy bez rukávů a jindy s nimi, s otvorem pro hlavu a s kapucí. Již tato charakteristika jej předurčuje k tomu, aby se v něm člověk cítil pohodlně i na koupališti. Pokud je totiž pončo vyrobeno z materiálu s vysokou savostí, může plnit současně funkci ručníku i pohodlného oděvu pro zahřátí po vystoupení z vody.

Pokud bychom se na využití letního ponča při pobytu u vody podívali podrobněji, zjistili bychom ale, že je ještě mnohem širší. Kromě toho, že dokáže zahřát, umí též chránit přes sluncem, což ocení především lidé s citlivou kůží, které tak ochrání před spáleninami.

Savý materiál ručníkového ponča zajistí, že je člověk brzy osušený. Díky kapuci to potom platí i pro vlasy. V případě potřeby je samozřejmě možné roztáhnout pončo na zemi a udělat si na něm u vody příjemné sezení.

Snadné oblékání a fakt, že se jedná o velmi volný a vzdušný kus oblečení, dělá z ponča také „mobilní převlékárnu“. Najít si nerušené místo, kde je možné se diskrétně převléknout z mokrých plavek nemusí být vždy snadné. S pončem, které zakryje vše potřebné, ale současně poskytne dostatek volnosti na svlékání o oblékání, je ale převlékání naštěstí velmi snadné.

Pončo je možné obléknout pře plavky stejně jako před neopren. Velmi často je nejlepší sundat jej až doma, jak to ale udělat, abychom si neumokřili autosedačku? Jednoduše tak, že přes něj navléknete pončo. I ochranu autosedaček před promočením tak lze považovat za další z možných využití letního ponča.

Pončo pod stromeček

Letní ponča jsou k dispozici v mnoha různých designech: tmavé, světlé, všemi barvami hrající, jednobarevné, se vzory i bez nich…  Pončo k vodě by si tady vybrali muži, ženy i děti. Díky své univerzální velikosti navíc padne opravdu všem.

Mysticstore.cz

Pokud máte i vy mezi svými blízkými nebo přáteli milovníky vody a vodních sportů, máte zde tip na pěkný a užitečný vánoční dárek. Nezáleží příliš na tom, že jej asi využijí až ve chvíli, kdy se k nám vrátí léto se svým teplým počasím lákajícím k pobytu u vody. Koneckonců, proč si pončo nevzít třeba do bazénu?

Každý, kdo shání originální vánoční dárek, může sáhnout po letním ponču. Jedná se o skvělou volbu pro každého aktivního člověka s kladným vztahem k vodě. Nepochybně ocení jeho funkční vlastnosti, široké možnosti využití i líbivý design. Letní pončo určitě udělá pod stromečkem radost! Vybrat si můžete např. na Mysticstore.cz či přímo na jejich Showroomu v Praze nebo Brně.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.