Pobyty v Ostravě nabízí více než hornickou minulost

Podzimní čas doslova vybízí k objevování krásných míst v naší zemi. Česká republika je plná zajímavých památek, kulturních zážitků i míst, kde se budete chtít vyfotit, zajít na dobrý oběd nebo vyzkoušet něco nového. Moravskoslezský kraj je hojně navštěvovaný především kvůli pohoří Beskydy, kde si můžete vychutnat impozantní výhledy až k sousedům do Polska či procházky po upravených trasách. Ovšem v tomto kraji toho najdete výrazně více, mimořádné zážitky na vás čekají právě v Ostravě.

Podzimní pobyty

V létě Colours of Ostrava, na podzim centrum města

Ostrava je známá barevným festivalem, který každoročně navštíví tisíce lidí nejen z Česka. Teď na podzim si ale Ostravu můžete prohlédnout z mnoha úhlů. Pokochejte se pohledem na centrum města z věže Radnice, kam se dá pohodlně vyjet výtahem. Kdo se chce dozvědět trochu o industriální historii města, může zavítat do Landeku nebo Dolní oblasti Vítkovic, kde stojí multifunkční hala Gong. Podzimní pobyty v Ostravě si užijete též v Komenského sadech. Příjemné procházky podél vody a vzrostlé listnáče dodají podzimu tu pravou atmosféru.

Nenechte si ujít zážitky

Dovolená v Ostravě se neobejde bez návštěvy ostravské ZOO, která postupně prochází výraznou modernizací a rozšířením, takže vám jako výlet zabere klidně celý den. Na návštěvu třetího  největšího města si vyhraďte dostatek času, alespoň několik dní, protože je toho opravdu mnoho co vidět a  zažít. Vyberte si i cenově dostupné ubytování v Ostravě, záleží pouze na vás, zda zvolíte některý z místních hotelů se snídaní a wellness zázemím, nebo budete bydlet v penzionu či soukromí.

Ostrava připravuje mnoho kulturních i sportovních akcí, proto sledujte portál a naplánujte si výlet sem tak, aby vám nic důležitého neuteklo. Nejen pro podzimní putování krásným Moravskoslezským krajem máte šanci výhodně rezervovat ubytování na Hotel.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Česko. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.