Plzeň v létě žije: Najít levné ubytování však není problém

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Město Plzeň se v posledních letech snaží přilákat turisty i v letních měsících. Dříve centrum města zelo v červenci a srpnu prázdnotou. Teď sem přijíždí stále více lidí, a to i díky zvýšenému počtu kulturních akcí. Většina hostů tu chce pobýt minimálně několik dní, proto hledají ubytování. My vám poradíme, kde najít levné ubytování v Plzni a jejím okolí.

Nejlevnější ubytování najdete v Dýšině u Plzně

Na hotely raději zapomeňte. V létě jsou plné cizinců a když už se najdou nějaká volná místa, obvykle jsou velmi drahá. Pokud jste méně nároční, je lepší si zajistit nocleh na ubytovně.

Kvalita ubytoven v centru města ale není zrovna valná. Proto je lepší si zajistit ubytování spíše v okolních obcích. Dobrým příkladem je Ubytovna Dýšina, která vám poskytne dobré zázemí na výlety po Plzeňsku. Z Dýšiny, která je od Plzně vzdálená jen 6 kilometrů, se do města dostanete během 10 minut autem či městskou hromadnou dopravou. Za ubytování přitom nedáte více než 200 Kč/den.

Obec Dýšina je poklidnou vesnicí, která vám poskytne poklidné zázemí pro několikadenní dovolenou. Jde o malou, ale poměrně známou obec, a to i díky tomu, že se na jejím okraji nachází věhlasný Golf park Plzeň. V něm se pořádají významné golfové turnaje mezinárodního rozměru, včetně Ladies European Trophy.

Po celé léto probíhají kulturní akce přímo v centru města

A proč se vůbec v létě vydat do Plzně? Pomineme-li návštěvu památek či známého pivovaru, za zmínku stojí například festival Na ulici, který probíhá prakticky po celé léto. Na několika scénách přímo v centru města hraje celá řada známých kapel, nechybí ani divadelní představení a výstavy. Centrum Plzně tak na několik týdnů ožívá. Jako turisté si zde užijete spoustu zábavy a čeká na vás pohodová atmosféra.

Po večerech pak můžete zasednout do některé z mnoha restaurací, které mají terásky. Za pěkného letního počasí není nic lepšího! Pak už se jen přesunete pár kilometrů do Dýšiny, kde se levně ubytujete a nasbíráte síly na další den.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Autem, Autobusem, Léto, Vlakem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *