Plavby po Vltavě – centrum Prahy z jiné perspektivy

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Každý Čech by měl alespoň jednou za život navštívit a poznat naše krásné hlavní město. Matička Praha nabízí překrásné scenérie historického jádra i moderní zábavu. Pěší procházky po Václavském náměstí či poblíž Pražského hradu jsou téměř povinností. Praha však nabízí i jiné perspektivy, které vám ještě více přiblíží její krásu. Vyzkoušejte zajímavou turistickou atrakci – výlet lodí po Vltavě. Plavby bývají organizovány celoročně. Představí pohled z břehů na nejzajímavější pražské památky. Proplujete pod Karlovým mostem, se sklenkou sektu se pokocháte výhledem na Pražský hrad. To vše za doprovodu živé kapely a přátelské atmosféry. Průvodce vám během plavby sdělí informace o památkách, které jste možná ani netušili.

Raut při plavbě po Vltavě, zdroj: parnikypraha.cz

Raut při plavbě po Vltavě, zdroj: parnikypraha.cz

Plavby po Vltavě organizuje řada společností, proto máte opravdu z čeho vybírat. Od běžných poznávacích plaveb až po zábavné večery na lodi spojené s příjemným kulinářským zážitkem.

Plavby jsou možné po celý den

Lodní výlety jsou organizovány již od 11 hodin dopoledne až do podvečerních hodin. Kromě samotné plavby se můžete těšit i na chutné občerstvení. Zvolit si můžete z jedno až tří hodinové plavby. Věřte ovšem, že kterýkoli výběr uspokojí vaši touhu po nových zážitcích. Parníky vás dokážou přenést do dob minulých. Můžete se na chvíli zastavit a v poklidu se pokochat krásami matičky Prahy. Plavba po Vltavě je oblíbená jak u rodin s dětmi, které nejčastěji využívají denní výjezdy, tak i u zamilovaných párů. Ty se nejvíce potěší večerními, romantickými vyjížďkami zahrnujícími i romantickou večeři.

Kam vás plavba zavede?

Parníky Praha vyplouvají z náplavky mezi Štefánikovým a Čechovým mostem a dále směruje po proudu do Troji nebo proti proudu směrem ke Karlovu mostu.

Strakova akademie - sídlo vlády České republiky, zdroj: wikipedia.org

Strakova akademie – sídlo vlády České republiky, zdroj: wikipedia.org

Pokud si vyberete hodinovou okružní plavbu, tak parník propluje kolem letenských sadů se známým Strojem času, dále budete mít po pravé straně Kramářovu vilu, Strakovu akademii (sídlo vlády České republiky) a krásný výhled na Pražský hrad. Před vámi se objeví Karlův most, který podplujete. Následně se loď otočí a nyní si budete moci prohlédnout i pravý břeh Vltavy. Na cestě zpět proplujete okolo Rudolfina, hotelu Intercontinental a střechy prastarého gotického Anežského kláštera. Dostanete se až ke zdymadlu u ostrova Štvanice. Následuje poslední obrat a návrat do přístaviště.

Věděli jste, že název Karlův most nevznikl při samotném vybudování památky? V minulosti se most velmi dlouhou dobu jmenoval Pražský most. Až od roku 1870 se používá dnešní název.

Party na parníku pro přátele i firmu

Hledáte neobvyklé místo pro firemní večírek, oslavu nebo dokonce svatbu? Pak by právě paluba parníku mohla být ideálním řešením. Parník si můžete individuálně pronajmout a naplánovat si celodenní akci na míru vašim požadavkům. Především jarní a letní měsíce jsou pro plavby parníkem ty nejkrásnější. Historické centrum Prahy z břehů Vltavy zanechá ve vašich hostech jen ty nejpozitivnější vzpomínky.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Léto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *