Plavba přes oceán z USA do Španělska

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Dlouhé plavby lodí nejsou mezi českými turisty ještě tolik populární, což je ovšem obrovská škoda. Právě plavba lodí je jedinečná příležitost, jak poznat i několik destinací zároveň, užít si všechny vymoženosti luxusní dovolené, poznat kulturu jiných národů, bavit se po celou dobu dovolené a současně si užít i romantické chvilky soukromí. Pokud o plavbě uvažujete, jistě se vydáváte dobrým směrem, protože vás čeká neobvykle krásný zážitek. Jednou ze zajímavých možností je právě námořní plavba z USA do Španělska. Co vás čeká?

Proč zvolit právě cestu z USA do Španělska?  

Plavba z USA do Španělka patří k velmi populárním. Plavba přes Atlantický oceán je totiž vnímána jako velké dobrodružství. Lidé si ho také často spojují s dávnou historií a připomínají si třeba plavby Kryštofa Kolumba a jeho objevování Ameriky nebo s plavbou Titaniku.

Plavba z USA do Španělka je populární i díky své cílové destinaci. Španělsko je totiž nádhernou zemí, která nabízí zcela odlišnou kulturu a mnoho úžasných míst k poznávání. Navíc letenky do USA lze sehnat nyní opravdu výhodně.

Odkud kam a co poznáte během cesty?

Při plavbě USA – Španělsko lodě vyráží z americké Floridy (Miami / Fort Lauderdale) a svou trasu končí ve španělském městě Barcelona. Ideální výchozí bod pro dovolenou ve Španělsku a snadný návrat některou z nízkonákladových společností. Podoba plavby vždy záleží na plánu vybrané cestovní kanceláře.

Některé plavby nabízejí první zastávku na Bermudských ostrovech, které leží na západním okraji sargasového moře a patří mezi exotické ráje. Během zastávky si zde můžete užít koupání na nádherných plážích, vyzkoušet potápění nebo poznávat místní kulturu. Plavba odtud pokračuje přes oceán, kde již není možnost dalších zastávek. Další zastávkou bývá zpravidla až portugalský ostrov Madeira. Dále se můžete těšit na zastavení v nejkrásnějších španělských přístavech. Během plavby tak může poznat krásy španělských měst Cádiz, Malaga, Valencie či Cartagena.

Jak dlouho trvá?

Transatlantická plavba z USA do Španělska trvá 15 až 16 dní – dle vybrané trasy. Platí, že trasa se zastávkou na Bermudských ostrovech trvá 16 dní. Zastávky trvají 12 nebo i 24 hodin.

Co můžete během plavby zažít

Během plavby můžete vyzkoušet celou řadu různých atrakcí a vymožeností. Na lodích se nachází třeba i několik bazénů a opalovacích teras, najdete zde i tenisové kurty, fitness centrum, salony krásy, obchody, restaurace, bary, knihovnu nebo i kasino. Možností, jak trávit volný čas se tedy nabízí celá řada. Po dobu plavby se konají na lodi rozmanité večírky – mezi nejoblíbenější patří karaoke a nechybí ani animační programy pro děti i dospělé. Během plavby můžete například absolvovat i kurz tance, golfu nebo vaření.

Pro koho je nejvhodnější?

Na plavbu mohou vyrazit celé rodiny, páry ale i jednotlivci. Jednotlivci – zejména dámy se nemusí obávat, že by plavbu prožili o samotě. Na lodích totiž působí i gentlemani – společníci, kteří mohou osamocené dámy doprovodit třeba na večeři a dělat jim společnost. Tato služba se označuje termínem Gentlemen Hosts on board.

Kolik zaplatíte?

Cena za plavby se odvíjí především do toho, jaký typ kajuty a služeb zvolíte.

Orientační ceny plavby USA – Španělsko se společností Silversea

Typ kajuty cena v USD
Royal Suite – k dispozici luxusní ložnice, obývací pokoj, terasa a koupelna $11 150
Midship Veranda Suite – ložnice propojená s obývacím pokojem, malá terasa $4 850
Vista Suite – ložnice propojená s obývacím pokojem, bez terasy $3 650

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová G+

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *