Pálava vás okouzlí

levné ubytování Pavlov

Teplé nížiny, úrodné vinice a běloskvoucí vápencové skály, krásné výhledy a kvalitní sklenka autentického vína na každém kroku. To nepopisujeme žádnou z oblíbených středomořských destinací, ale útulnou českou Pálavu, jednu z chráněných krajinných oblastí, na které jsme právem pyšní. Unikátní je oblast Pálavy především pro svůj jedinečný krajinný ráz. Pozorné oko zde uvidí celou řadu ojedinělých rostlinných druhů a živočichů, kteří jinde v krajině prakticky vymizeli. Proč byste měli tuto krásnou lokalitu určitě navštívit? Je to místo jako na dlani, odkud máte blízko za vším, co je v okolí k vidění.

Naučná stezka pro celou rodinu

Za zmínku stojí zejména město Mikulov, v němž si budete připadat jako uprostřed italského náměstí – a to nejen vizuálem zdejších staveb, ale také díky všudypřítomným malým kavárničkám a vinným zahrádkám, ze kterých pohoda přímo sálá. Pokud budete mít chuť, můžete si vyšlápnout na menší túru a navštívit Svatý kopeček – poutní místo vyhledávané turisty, z něhož je úchvatný výhled na široké okolí. Totéž platí o Děvínu, na toulky ideálním hřebínku táhnoucím se mezi obcí Dolní Věstonice a Klentnicí. Dolní Věstonice jsou známé historickým nálezem sošky Věstonické Venuše, ale už samotná naučná stezka Děvín vás okouzlí. Oblíbené jsou také Pálavské vrchy a zřícenina hradu Děvičky, pod níž se nachází malebná klidná vesnička a levné ubytování Pavlov.  

Morava bez degustace? Neexistuje!

A samozřejmě – nebyla by to jižní Morava a nebyla by to Pálava, kdybychom se detailněji nezaměřili na vinařskou turistiku. Touto oblastí prochází několik naučných vinařských stezek křižující kvalitní místní sklepy i restaurace. Velkým benefitem je pak samozřejmě možnost ubytování po trase, často s možností autentické degustace vína vedené přímo místními starousedlíky. Velký význam má i zjistit si konání kulturních akcí a posezení, například v podobě večera s cimbálovou muzikou, jež neodmyslitelně patří k moravskému folklóru. Například oblíbený penzion Florian, ubytování Pavlov, tyto akce pořádá po celou sezónu.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.