Okouzlující Karibik láká lidi z celého světa

Zdroj: shutterstock.com

V Karibiku kotví největší lodě na světě. Díky příhodnému klimatu je tady hotový ráj na zemi. Můžete se celé dny poflakovat na pláži, šnorchlovat, potápět se nebo vyzkoušet některou adrenalinovou atrakci – jízdu na vodních lyžích, apod. Výhodou okružních plaveb je střídání mnoha míst – zaručeně se tak nebude nudit ani na týdenní plavbě.

Mořské vody zde brázdí mimo jiných obrovská Allure of the Seas, která svým pasažérům poskytuje luxus a komfort, díky svému jedinečnému vybavení, ve kterém lze nalézt i divadla či různá sportovní hřiště. Oblíbenost karibských oblastí však spočívá především v malebném prostředí a celoročně příznivém počasí.

Tip: Pro svou cestu si vyberte přístav v Miami – je zde velký výběr různých plaveb a navíc se tam dostanete snadno z Evropy.

V Karibiku se nachází spousty ostrovů i malých ostrůvků, které jsou známy především svým křišťálově čistým mořem a plážemi s bílým pískem, co se stal symbolem opravdové exotiky, a ve spojení s tyrkysovou a smaragdovou barvou, tolik typickou pro zdejší vodu a nebe, dotváří úžasný dojem skutečného ráje.

Miami - ideální start vaší cesty, zdroj: shutterstock.com

Plavby po Karibiku jsou poznávací i odpočinkovou dovolenou

Procestovat Karibik lze snadno. Díky plavbám, které vám zprostředkují i tuzemské cestovní kanceláře, můžete poznat všechna okouzlující zákoutí. Každý den se tak můžete ocitnout na jiném místě a zároveň si užívat pohodlí, které loď poskytuje. Pobyt v takovém luxusním hotelu, co brázdí mořské vody, se pro mnohé stává životním zážitkem. A není se čemu divit.

Okružní plavby jsou oblíbené

Často turisté volí okružní plavbu, která je provede zajímavými oblastmi, ale po cestě se vrátí do výchozího místa. Pokud byste chtěli svou dovolenou absolvovat podobně, pak je třeba nachystat si zhruba 40 000 Kč. Na tolik totiž vychází 7 nocí na lodi, která pravidelně pluje na trase San Juan v oblasti Portoriko přes Castries v St. Lucia zpět do San Juan. Můžete si vydat i plavbu 3-denní, kde cena začíná již na příjemných 5 000 Kč.

I když v Karibiku tráví dovolenou nejčastěji turisté z Ameriky či okolních zemí, není tato oblast nedostupná ani pro obyvatele Evropy. Stačí vyhledat vhodný zájezd a Karibikem se můžete pokochat i vy!

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Amerika, Kontinenty, Letecky, Léto se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

1 komentář u Okouzlující Karibik láká lidi z celého světa

  1. mifk napsal:

    Mate nekdo zkusenost s takovou platbou? Opravdu je to tak skvele jak se vsude pise? Mam pocit ze se za chvili musim nudit….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *