Objevte krásy České Kanady

Věděli jste, že pokud se rozhodnete objevovat krásy Kanady, nemusíte nutně strávit několik hodin v letadle? Stačí vám maximálně pár hodin v autě, a můžete dojet do České Kanady. Pokud budete chtít toto krásné místo navštívit, musíte se vypravit do Jihočeského kraje. Jedná se totiž o označení části Jindřichohradecka, konkrétně je to příhraniční oblast tohoto okresu.

Návštěvu České Kanady si užijete v létě i v zimě. V letě je vyhlášeným rájem pro cyklisty, v zimě se zase mění v sen všech běžkařů. Mimo to je zde řada turistických poznávacích tras a historických památek, ale narazíte zde také na aquapark či muzeum. Nemusíte se tedy obávat, že by váš výlet mohlo překazit nepříznivé počasí.

Pokud jste milovníky historie, určitě vás bude lákat návštěva hradu Landštejn. Tato nejrozsáhlejší a nejlépe dochovaná zřícenina románské pevnosti se nachází v místních lesích a každoročně láká turisty svou tajemnou atmosférou. Místní prostředí si v minulosti zamiloval také německý básník Friedrich von Schiller a právě v lesích, které pevnost obklopují, se odehrává děj jeho divadelní hry Loupežníci.

Jste-li spíše nadšeným golfistou než milovníkem historie, i vy si zde přijdete na své. V této lokalitě se nachází jedno z našich nejvyhledávanějších golfových hřišť u nás. Ani milovníci turistiky a poznávacích tras nezůstanou ochuzeni. Projít se mohou například Graselovou stezkou, která je pojmenována po vůdci loupežnické bandy, který se zde v minulosti skrýval a loupil.

Česká Kanada je vzhledem ke svému rozsahu a množství atrakcí, které nabízí, určena pro vícedenní návštěvu. Ubytování v této lokalitě nabízí například Amenity Resort Česká Kanada, kde se budete cítit opravdu jako doma. Ubytování je zde zajištěno v prostorných a nadstandardně vybavených vilách, které stojí přímo uprostřed nedotčené přírody. Resort je vybaven restaurací, kde můžete denně ochutnat speciality regionální kuchyně. Ubytování v tomto resortu zajistí, že se váš zážitek z krásné České Kanady stane opravdu nezapomenutelným.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *