Objevte krásy černého kontinentu

safari Afrika

Pokud v případě zahraniční dovolené sázíte na exotiku a nepřipouštíte kompromisy, osloví vás jistě africké destinace. Jsou totiž místem, které v mnoha případech nabízí skvělou kombinaci divokého safari a jeho zvířecích obyvatel, jak je znáte z filmů. Stejně ale poskytne i překrásné hotelové resorty v tradičním africkém stylu, samozřejmě se vším luxusem. Zatímco dříve jsme za africkou exotiku považovali maximálně Egypt nebo Tunisko, dnes se nám Afrika otevírá daleko více. Tato exotika a dobrodružství na safari navíc nejsou cenově nedostupné.

Můžete víc než cestovat prstem po mapě

Pokud jste méně známé země Afriky ještě nikdy nenavštívili a jsou to pro vás místa neznámá, vězte, že ty největší poklady se ukrývají na jihu kontinentu, konkrétně mezi Indickým a jižním Atlantickým oceánem. Co vás pravděpodobně uchvátí nejvíce, to je rozmanitost těchto zemí. Střídá se zde totiž uchvacující safari Afrika a příroda v podobě vnitrozemních divokých savan a dlouhé písčité pláže lemované palmami, jako vystřižené z luxusního katalogu. Na své si přijdou i milovníci potápění. Země s členitým pobřežím totiž nabízejí fascinující podmořskou podívanou. Zdejší korálové útesy jsou jedněmi z nejkrásnějších.

Na své si ale přijdou i milovníci klasických dovolených. Zdejší pobřeží je doslova protkáno krásnými plážemi. Každá z nich je jako stvořená pro klasické dovolenkové povalování a koupání – ale pozor, v tomto případě na té nejvyšší úrovni. Nejste-li příznivci pasivní dovolené a vyhledáváte-li raději akci, také si přijdete na své. Na jihu Afriky je k dispozici celá řada potápěčských center i škol a téměř neomezené možnosti v oblasti vodních sportů, například oblíbeného windsurfingu.

Krásy safari

V případě, že pohrdnete plážemi a chcete vidět opravdovou Afriku, to znamená tu plnou zvířat, doporučujeme vám strávit dovolenou na safari. Jedno z nejkrásnějších, které je pro Čechy dostupné, představuje safari Bostwana. Narazíte zde na plameňáky, zebry, ale i leopardy, lvy a mnoho dalších divokých afrických zvířat. K vidění jsou zde i slavné Viktoriiny vodopády.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Afrika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.