Objevte krásu Žilinského kraje

Žilinský kraj se nachází na severozápadě Slovenska. Na západní straně sousedí s Českou republikou a na severu s Polskem. Metropolí kraje je jedno z historických měst se spoustou památek, Žilina. Ne nadarmo je také nazývána „perlou na Váhu“. Žilinský kraj Vám nabídne nedotčenou přírodu, turistické cíle a spoustu středisek pro letní i zimní aktivity.

hotel PoštaMini Slovensko – miniatury slovenských kulturních památek na jednom místě

Slovensko je země bohatá na kulturní památky. V parku Mini Slovensko se můžete seznámit s osmnácti modely slovenských kulturních památek. Všechny modely jsou k vidění v měřítku 1:25 a jejich tvůrci si dali velmi záležet na detailu.

Jeskyně mrtvých netopýrů – za krásami podzemí

Staňte se na chvíli jeskyňáři a navštivte Jeskyni mrtvých netopýrů. Mezi její jedinečné zajímavosti patří výskyt vulkanických hornin zbarvených červenohnědou nebo zelenou barvou. Při prohlídce jeskyně narazíte na kosti netopýrů, podle kterých dostala svůj název.

Tip na ubytování

Zažijte chvíle odpočinku a relaxu v hotelu Srdiečko*** v klidném prostředí Nízkých Tater nebo nově zrekonstruovaném Hotelu Pošta**** v blízkosti lanovky.

Na vrchol Nízkých Tater – Chopok

Chopok je třetí nejvyšší hora Nízkých Tater, která kromě ideálních sněhových podmínek nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Na vrchol se snadno dostanete lanovkou z konce Demänovské Doliny ve středisku Jasná. Kousek od lanovky se nachází Kamenná Chata pod Chopkom, kde se dá po celodenní túře odpočinout a občerstvit.

Tip na ubytování

Ubytovat se můžete v hotelu Rotunda, který jistě nadchne vysokohorskou scenérií nebo v Chalets Jasná De Luxe, ve kterém si naplno vychutnáte okolní přírodu. Krásy na Slovensku můžete obdivovat i v údolí, ale doporučujeme turistické výlety na vrcholky hor, které ukážou nádhernou krajinu v celé své parádě.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.