Nejznámější bulharská letoviska se připravují na letní sezónu

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Bulharsko se v posledních letech stalo velmi oblíbenou destinací pro turisty. Je to dáno tím, že zde vyrostla velmi moderní letoviska, která jsou kvalitou srovnatelná s letovisky vyspělých jihoevropských států. Ovšem za podstatně zajímavější cenu.

Pakliže je dovolená v Bulharsku vaším cílem pro letošní rok, vyberte si jedno z následujících letovisek a určitě nebudete litovat. Patří k nejoblíbenějším nejen mezi českými turisty.

Slunečné pobřeží

Zdaleka neatraktivnějším pro české a slovenské turisty je Slunečné pobřeží. Jedná se o největší letovisko v Bulharsku, které se nachází zhruba jen čtyřicet kilometrů od přístavního města Burgas.

Středisko Slunečné pobřeží, zdroj: wikipedia.org @ Infobgv

Středisko Slunečné pobřeží, zdroj: wikipedia.org @ Infobgv

Slunečné pobřeží láká zejména na velmi dlouhou a dobře upravenou pláž, která se táhne po pobřeží v délce 8 kilometrů. Pláže na Slunečném pobřeží jsou ideální pro rodiny s dětmi i mladé lidi, kteří hledají zábavu. U pláže naleznete mnoho barů, restaurací a také nejrůznějších atrakcí pro děti i dospělé. Kvalitní je zde i ubytování, k dispozici je zde několik desítek hotelů, převážná většina z nich prošla v minulých letech rekonstrukcí.

Nesebar

Slunečné pobřeží volně přechází do dalšího věhlasného letoviska Nesebar. Starobylé městečko Nesebar na vás dýchne historií. Jde o atraktivní místo, které se nachází na malém poloostrově. Místní obchůdky vás budou lákat k nákupu nejrůznějších suvenýrů, jako jsou dětské hračky do vody, keramika a další. Nechybí zde ani malé a romantické hospůdky, restaurace a vinárny.

Primorsko

Na jihu Bulharska se nachází další příjemné letovisko, které mají našinci v oblibě. Jde o Primorsko, které leží cca 50 kilometrů od Burgasu. Toto letovisko patří mezi populární i díky relativně nízkým cenám ubytování a služeb, které jsou v porovnání s dalšími destinacemi v Bulharsku jednoznačně nejnižší.

Věděli jste, že ceny v bulharských restauracích jsou podobné jako u nás? Stravujte se na místě a vyzkoušejte lokální speciality.

Primorsko disponuje dvěma hlavními plážemi, kde nechybí tobogány a další atrakce pro děti. Jako turisty vás jistě nadchnou tamní upravené pískové pláže, které hraničí s lesním porostem.

Kvalitní výběr dovolené v Bulharsku, Turecku a dalších zemích nabízí cestovní kancelář edovolenky.sk. U ní si můžete vybrat pobyt v kvalitních hotelech ve všech výše uvedených letoviscích.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Evropa, Léto se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *